Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges hogy veszett...

Lehetséges hogy veszett legyen egy félénk, nem nyáladzó kóbor macska?

Figyelt kérdés
2 napja a kertünk végében találtam egy kóbor macskát. Nyávogott, és 'cic-cic'-re hallgatott is, de nagyon el van vadulva, nem enged a közelébe. Csontsovány, a kapott vizet és kaját elfogadja. Rendezetten néz ki, nem nyáladzik, szerintem egy panellakásból csavargott el, azért nem tud vadászni. Tegnap amikor adtam neki vizet macskatáp szaga volt a kezemnek és odakapott, de amikor felűnt neki hogy hozzám tartozik elengedte. Nem mély a seb és nem is érzek semmi szokatlant. A közelben erdő nincs, rókák a város túlsó végén előfordulnak de veszettségről még sose hallottam, hogy erre előfordult volna. Azt olvastam a veszett macskák mindig agresszívak. Nagy valószínűséggel nem veszett, ugye?

2012. aug. 10. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Lehetséges, létezik un. csendes veszettség, ilyenkor az állat nem agresszív alapállapotban, de hirtelen csaphat át dühöngésbe, vagy az is előfordul, hogy már rögtön a bénulási fázisba megy át.

Ha az elkövetkezendő napokban akár csak enyhe rosszullétet is tapasztalsz, akkor azonnal fordulj orvoshoz.

2012. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A veszett állat egyáltalán nem agresszív. Így lehet az, hogy közel kerülsz hozzá, megharap és így elkapod a veszettséget. Egyébként városban nem hiszem, hogy sikerült volna neki megvesznie. Valószínű kóbormacska és nincs emberekhez szokva. De azért én megnézetném állatorvossal, mert a paraziták már sokkal valószínűbbek.
2012. aug. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyarországon szinte már nincs is veszettség. Eddig is főleg a rókák terjesztették (akkor is sokkal ritkább volt, mint az emberek gondolják), de mióta repülőről szórják ki a veszettség elleni tápokat a rókáknak, szinte egyáltalán nincs is. Az utóbbi tíz évben volt körülbelül egy eset.
2012. aug. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ok, köszi mindenkinek!
2012. aug. 28. 03:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!