Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macska problémával mit...

Kóbor macska problémával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Kis lakótelepen lakunk. Kutyánk van. A szomszéd társasház lőtt, az utca túloldalán kóbor macska étterem működik. 2 öregasszony buzgón eteti őket. AZ egyik minden nap pontban 9kor a másikat 2-3 naponta látom.

MA reggel az egyik öregasszony (akit még nem láttam etetni a macskákat csak ép nézegette őket) közölte velem-miutána macskák elinaltak- hogy a kutyámat miért nem másfelé sétáltatom,hisz annyi már hely van még. Kiakadtam,hogy még Ő akar engem beszabályozni,hogy szabad országban merre sétáltassam a kutyám. Közöltem is ezt vele. Szóváltásba keveredve oda jutottunk,hogy közöltem vele, hogy mihamarabb paterolja el innen a macskákat,mert elvitetem mindegyiket. Mondta,ogy már ők is probálták (nem tudom kit értett a többesszám alatt),de a menhelyek nem fogadják be őket,mert nincs hely és ők így állatvédővé avanzsálódtak. Kérdőre vontam, hogy ha Ő ekkora állatvédő,akkor mondja már el nekem, hogy mégis melyik macska van beoltva? Mert részemről tele a hócipő,hogy a kutyám kéthetente fosik,ha erre sétálunk el.

Szerencsére bolhás,kullancsos,férges még nem lett....nah emg veszett....de bármely gyerekre potenciális veszélyt jelentenek,hisz gátlástalanul szarnak az utca másik oldalán levő homokozóba. Erre csak azt kezdte el hajgtogatni,hogy az milyen ember,aki kiscicát hazavisz és amikor megunja kidobja! Közöltem vele, hogy persze ,az csúnya dolog, börtönbe kellene zárni,de magát se hívja állatvédőnek csak azért mert eteti a kitudja mivel fertőzött macskákat és ezzel potenciális veszélyforrást tart fent a többi felelősségteljes állattartó részére...nah meg gyerekeknek,embereknek.

Önkormányzatnak és rendőrségnek kell szólni? Vagy hívjam egyből az illatos utat?


2012. máj. 6. 13:55
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
65%

Túl sok a szabadidőd.

Javaslom keress inkább munkát.

Senkinek semmi baja nem lesz 2 macskától.

Gondolom nem laktál még falun.

Falun egyáltalán nem oltják a macskákat és mégse hal meg tőle senki.

2012. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
82%
Jelentsd be a jegyzőnél ezt az egészet, amit itt leírtál. De próbálj közben kapcsolatba lépni a netboard macskamentő csapatával, mert ha a gyepmester fogja be őket, nagy valószínűséggel altatás lesz a vége.
2012. máj. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
53%
Irigylem a problémáidat...
2012. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:

1. Dolgozom.

2. visszafogott napokon 8 macskáról beszélhetünk,szezonban 13-15-ről....és ebből az arányból eddig 1 darabon láttam nyakörvet, azt is még tavaly nyáron....

3. Nem csak az én problémám hanem a többi kutyásé is,valamint az itt lakó embereké is.

4. Vidékről költöztem fel 2 éve. Úgyhogy okoskodni még mindig nem kellene Professzor Úr.

a.)Amelyik kertben van kutya oda macska nem megy (hacsak nem macska barát a kutya).

b.)Egy macskára nagyobb terület jut,mint egy lakótelepen. Így nem is annyira szembe ötlő. Egy nap alatt kb. 2 macska az ami átszalad előttem az úttesten.

c.) És vidéken kisebb az esély arra, hogy az ember a saját macskáján kívül más macskának is enni adjon.

2012. máj. 6. 14:23
 5/57 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagy te normális..A kutyádnak meg nem ártana az immunerősítő ha ilyen érzékeny.Nehogy már az öreg néni legyen a rossz mert más kidobott szaporulatát próbálja etetni azt meg ne várd el egy nyugdíjastól,hogy oltásra és ivartalanításra is kerítsen pénzt.A lakók fogjanak össze és mindet ivartalanítani kell.ennyi.Te meg ne legyél ilyen kényes..
2012. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
2 éve lakom itt és most szakadt el a cérna, hogy az öregasszony be akar szabályozni...szerintem nem vagyok kényes, csak a nénike átlépett egy határt...és ennyi idő után már nem fogok szemet hunyni felette. Persze ivartalanítsuk mindet önköltségen...még jó, hogy a telepen lakó emberekről elmondható, hogy jómódúak. Ivartalanítsunk 8-15 macskát önköltségen? És utána várjuk a következő ideszokókat, hogy azokat is ivartalaníthassuk?...Amíg meg nem döglünk vagy fel nem hagynak a vénasszonyok az etetéssel minden ide szokó macskát ivartalanítsunk...értem...miért nem jutott ez előbb eszembe? Miért nem.....
2012. máj. 6. 14:48
 7/57 A kérdező kommentje:
Aki ennyire macskák pártját fogják, minden nap reggel 9 kor jöhet hozzánk és válogathat az örökbefogadásra váró cicusok közül!
2012. máj. 6. 14:50
 8/57 anonim ***** válasza:
72%

Első vagyok.

Nekem az ilyenek vannak útban mint te.

Most küldjek valakit aki elaltat ? :D

Nem, nem vagyok ilyen.

Inkább igyál egy nyugtató teát, vagy meleg cukros tejet és aludj magadtól. Ki kellene pihenned magad. Ha ilyesmin felhúzod magad cicám akkor eléggé rosszak az idegeid.

Foglalkozz inkább azzal hogy mi az oka annak hogy ilyen állapotban vagy. Helyre lehet még hozni.

Pontozz le újra ! :)

Szép napot !

2012. máj. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
52%

Így csak még többen lesznek.Az én meglátásom az,hogy te intézkedsz a néni háta mögött és legyen benned annyi tisztelet,hogy meghallgatod..Ő csak azt kérte ne ott sétálj.

Nekem is van kutyám,bár macskabarát nem megyünk éppen oda ahol cica van nehogy megijessze őket.ennyi.Nem tudom mi ebben a lehetetlen.

Ne a nénire haragudj hanem azokra a szemetekre akik kirakták a macskájukat és hagyták,hogy szaporodjanak.

2012. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy pacekból,ismeretlenül ilyen stílusod van. Az a helyzet nekünk is volt vidéken macskánk, sőt én egy kölyköt is örökbe fogadtam ami 2 napig nyávogott a kapunk előtt. De mindennek van egy határa és ezt Te úgy látom nem vagy hajlandó ép ésszel felfogni. Inkább az a beteg,akit nem zavar, hogy a homokozó inkább alom,mint gyerekeknek való játszóhely. Pedig aztán a szívféregség egy csuda jó dolog.....

Azt sajnálom, hogy nincs ennyi felelősségtudatod.

Természetesen ennyi erővel a kóbor kutyákat is hagyja mindenki békén, had csatangoljanak,okozzanak autó balesetet, harapják meg az utcán kerékpározót, vagy a gyerekedet (ha van, bár ilyen mentalitással),az se baj, ha az utcán elkapja a macskádat és egy harapással két felé osztja....szarjanak oda ahova akarnak és annyit amennyit akarnak. Szaporodjanak mert azt kell....vadásszanak sündisznóra, a macskák meg cinegére,rigóra,galambra....Akinek meg nincs pénze ivartalanítani 15 macskát az meg viselje el...persze ha 15 kutya falkában kóborolna egy lakótelepen fogadjunk,hogy 2 órán belül kint lenne a sintér...csakhogy a macskák sem különbek.

2012. máj. 6. 15:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!