Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok a brit rövidszőr...

Mit gondoltok a brit rövidszőrű macskáról?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalatotok van erről a cicuról?
2012. aug. 12. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Pont olyat szarik, mint a házimacska.
2012. aug. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Király. Más valaki?
2012. aug. 12. 22:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen cicusom van:) Nagyon szeretem. előtte mindig házi macskáink voltak, akik (isten tudja miért), általában elég buta jószágok volta. Szobatiszta például egyik sem volt, sőt, direkt a ház területére piszkítottak, ha tehették. Ráadásul nem sokáig maradtak meg.

6 éve kaptam tenyésztőtől a jelenlegi macskámat. Nagyon okos cica, szobatiszta, ragaszkodó, szófogadó állat. Macskában ilyennel még nem is találkoztam. Ezen kívük gyönyörű is. Évekig kizárólag lakásban volt tartva, úgyhogy nagyon ide szokott. Ma már kijár az udvarra, de nem megy messzire, és szerencsére a környék is macskamentes lett, úgyhogy nincs sok gond. Ha most macskát szeretnék, megint csak britet választanék:)

2012. aug. 19. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
amúgy ha van kérdésed a fajtával kapcsolatban, nyugodtan kérdezz:)
2012. aug. 19. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

4-es! A macskát tanítani is kéne. Amit a tenyésztőtől vettél, biztos már meg volt tanítva a szobatisztaságra, meg megnevelték.

Nekem akárhány házi macskám volt, 2-3 nap alatt szobatiszta lett!! Valamit nagyon elcsesztél.

2012. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

én nem csesztem el semmit. A kutyát lehet szobatisztaságra nevelni, a macskákat általában az anyjuk szokta megtanítani. Ez a tenyésztőnél legalábbis így ment. Ezt ő mondta, nem én találtam ki. Amúgy meg.

Volt egy nagyon szép házicicám, azt akartam, hogy benti legyen. Volt alomtálcája, minden etetés után beletettem a cicát. Annyit sikerült elérni, hogy pisilni mindig belepisilt, de össze-vissza kakált. Szóval... a géneken rengeteg dolog múlik. Én nem azt mondom, hogy egyáltalán nincsenek okos házicicák, csak ki kell fogni. Felénk elég ostobák szegények:/

2012. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyetértek az előttem szólóval, ki kell fogni a "jó" házicicát. Nekem is volt kettő, teljesen más személyiséggel. Az alommal is sok gond volt az egyikkel, akit menhelyről, piciként fogadtunk be. A másikkal nem volt gond, ő sokkal "cicásabb" cica volt, mert a mamájával élt hónapokon keresztül. Van, amelyik gyorsan megérti, mit is akar tőle az ember, úgyhogy ez abszolút egyéntől függő téma. Az alomra nevelést - szerintem! - nem nagyon tudjuk elrontani, ez ugyanis az alap, hogy macskát tartsunk. Egyébként meg, a szívem szakad meg, de ami nem megy, nem kell erőltetni - nem csak a macskatartással kapcsolatban.
2012. aug. 28. 01:07
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen a választ, kedves Brit-cica Tulajdonos :)! Olvastam, hogy későn érő típus, de a mozgásigénye a növekedésével csökken. Nem tudom biztosan, hogy ez igaz-e, de a legtöbb helyen megemlítették. Szerintem mindegyik macskafajta gyönyörű, de különösen nagy késztetést érez az ember, hogy beletúrjon egy ilyen kis puffancs bundájába, mint a brité! :) Nagyon tetszik ez a cicmic, és annyi helybőlpattant kérdésem lenne, hogy ez a fajta beszédes? Ez a mi családunkban tulajdonképpen leírja az egész fajtát, szóval ha hangos, akkor inkább bele se vágunk.
2012. aug. 28. 01:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is brit cicánk van. És nem kifejezetten hangos. Mondjuk, ha enni kér vagy ki szeretne menni akkor nyávog, de amúgy nem szokott. Valamint a sima házimacskákhoz képest sokkal ragaszkodóbb is.
2012. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na, szuper! :) Az én ex-cicám egyfolytában nyávogott - hozzáteszem, nem ez lett a "veszte". Mindegy, mi történt, ha éhes volt, ha be/ki akart menni, ha unatkozott, ha álmos volt, ha játszott, ha csak bejelentette, hogy neki pisilnie kell, szóval, nagyon hangos volt. Mostanában pedig, meg kell mondjam, üres ez a ház Cicukám nyávogása nélkül..
2012. szept. 24. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!