Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan, mivel tudom megóvni a...

Hogyan, mivel tudom megóvni a macska veséjét?

Figyelt kérdés

Olvastam itt gyk-n, hogy ez az egyik gyenge pontjuk.

Milyen ennivalót adjak neki pluszban a táp mellé, ami jó a vesére, vagy valamilyen vitamint?



2012. aug. 13. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

jahajj miért féltik annyira a macskájukat néhányan?

Macska elvan a kertben, naponta kétszer Auchan macskakaját eszik, télen meghúzódik a fészerben, nyáron a bokor aljában alszik és így is ugyanúgy eléldegél 8-20 évig, ha nem csapja el őket egy autó.

Nekem is van macskám, jelenleg kettő, eddig volt 5, de abból 1-et a szomszéd megmérgezett, egy átköltözött a szomszédba(nem a mérgezőshöz), mert a mostani nagyobbik (Cirmi) elüldözte, a harmadik pedig vagy még él valahol (Ugyanis a mostani kisebbik cakkra ugyanúgy néz ki mint ő) vagy elvitte a sas mert mindig a mezőre járt.

15/f

2012. aug. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos vannak kifejezetten ilyen tápok, ha elmész egy boltba, biztos segít az eladó. Szerintem, ha egy normális, egészséges cicád van, elég, ha jóminőségűtáppal eteted, beoltod a betegségek ellen. Mi szoktunk a fressnapf-ben vitamint venni, ott van többfajta, kiválaszthatod amelyik neked tetszik.
2012. aug. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alkoholmentes sör :)
2012. aug. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sokat segít ha esővizet tud inni a cica,a csapvíz nem igazán jó nekik.Esetleg a csapvizet egy napig állni hagyjuk egy ronggyal lefedett kancsóban,napfénytől védett helyen és azt adjuk neki.Bár ez embernél is tanácsos.
2012. aug. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak kifejezetten vesekímélő tápok, de szerintem, ha eddig nem volt gond a veséjével, nem kell neki ilyet adni. Sokaktól hallottam, hogy úgymond "függővé" válik tőle a macska, ha valamiért épp nem tudsz ilyet adni neki, vagy akár csak más fajtát, egyből előjönnek a problémái. De az sem mindegy, hogy milyen nemű a cica, és hol van tartva. Lakásban lakó, ivartalanított hím macskáknál gyakoribb az ilyen jellegű probléma, de még az orvosok sem tudják, mi idézi elő pontosan. Egyes elméletek szerint a stresszhez lehet köze, és nagyon sok mindentől stresszelhet a macska, pl. akármi újdonságtól a lakásban, egy új bútordarab, átrendezett szoba, új lakó, akármi. A barátomék egyik macskájának minden bizonnyal az volt a baja, hogy kevesellte az alomtálat (előtte évekig egyet használtak a másik macskával, de egyszer csak elege lett belőle), az állatorvos tanácsára beiktattak még egy alomtálcát, azóta valóban nem volt ilyen húgyúti gondja.

De szerintem nem kell megelőzésképpen mindenféle kegyszerrel tömni, mozogjon sokat, etesd minőségi macskatáppal, de emellett kapjon friss ételt is! A mienk naponta kb. 1 marék tápot kap, de főleg inkább "házi kosztot" eszik (nem a mi maradékunkat, hanem amit a kutyáknak főzünk mindenféle husikat, egy pici rizzsel, zöldséggel, néha kap nyersen is csirkenyakat vagy marhahúst), és köszöni, jól van, 10 éves, ivartalanított kandúr :)

2012. aug. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Maxitabi ***** válasza:

Nem kell külön spéci kaja, csak magas hústartalmú, gabonamentes táp, és igyon sokat!! A macska a nedvességet a táplálékból veszi fel, ezért a száraztáp nem a legjobb-de adhatsz mellé konzervet, tasakost-mi is eszünk fast foodot- és előző leírta -nyers húsok, csontok, kefír, túró, sajt, főtt hús stb.. mehet-de akkor csökkentsd a száraz adagját.Nálam 3 vizesedény van a lakásban, ebből egy nagy vödör, azt szeretik legjobban, arra fel lehet ágaskodni.. Ne legyen a kaja közelében, az a lényeg, de vehetsz ivókutat [link] - ez animálja az ivásra.

És ne ijedj meg, nem lesz baj!

2012. aug. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!