Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha okkal zavarom el a macskát...

Ha okkal zavarom el a macskát akkor tudni fogja, hogy miért lett elzavarva?

Figyelt kérdés

Reggel csináltam sonkás szendvicset és közben megjött a macskám,elmosogattam a kést amivel a vajat kentem és mikor hátranéztem láttam,hogy a macska éppen a sonkát eszi le a kenyérről.

Seprűvel kizavartam, el is futott pedig valószínű,hogy éhes volt, még mielőtt kiugrott volna a kerítésen, legyintettem neki a seprűvel és akkor kimászott.

Valószínű,hogy hamarosan visszajön, de vajon tudni fogja,hogy előzőleg miért lett elzavarva vagy a macskának csak az jön le,hogy ő nem csinált semmit csak elkergették?



2012. aug. 14. 11:13
1 2
 1/19 Mysticista ***** válasza:
igen tudja. ha azonnal bünteted a tett után, akkor következetes vagy, ez a nevelés része. én ugyanígy szoktattam le a hűtőre való felugrálásról. lényeg, hogy azonnal menjen a bünti.
2012. aug. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
hát ilyen drámaian elzavarva lehet vissza se jön ... minek kell sperűvel , tudni vagy tudja vagy nem , ilyen módszerrel legközelebb is megcsinálja-.- inkább adtál volna neki enni
2012. aug. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Tudni fogja, (legalábbis képes megtanulni) viszont ha kajáról van szó, akkor nem biztos, hogy foglalkozik a tanultakkal. :) Másképp működnek, mint a kutyák.

Szerintem nem is érdemes kergetni ilyenkor, csak a helyszínen kell jól ráijeszteni, hogy "szívrohamot" kapjon.

Egy macskát nem igazán lehet fegyelmezni, meg büntetni, inkább csak ijesztéssel lehet rossz élményt kapcsolni a tevékenységéhez.

2012. aug. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A macska még erősen őrzi az u.n. nagymacskák (oroszlánok, stb.) tulajdonságait.

Ha éhes, onnét vesz kaját magának, ahol talál. Ha erősebb "ragadozó" megjelenik a színen, felméri hogy szembeszálljon, vagy elszaladjon. De ez utóbbi esetben is, ha teheti, visszamegy a kajáért.


Légyszi a macskádnak a tányérjába tenni az ő kajáját, légyszi gondoskodni arról, hogy ne legyen éhes, és akkor talán békén hagyja a te kajádat. De amíg éhes, ne csodálkozz, hogy onnét vesz el, ahol talál.

2012. aug. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A macska csak éhes volt semmi rosszat nem csinált, mit is kéne tudnia?
2012. aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha adtál volna neki enni ahogy felkeltél ez nem történik meg... ne a macskára haragudj ő csak éhes, ez egy természetes dolog, ha éhes a macska keres magának kaját .


Amúgy ez a nevelés miatt is lehet. 2 macskám van és egyszer nem ugrottak fel az asztalra, a függönyre, szekrényre. Ha éhes sose nem jön oda ellopni egy falatot, tegnap is ettem a dinnyét , ő felugrott az ágyra, leült és nézte ahogy eszem, közbe pedig a száját nyalta, de ha elmegyek onnan akkor se megy oda. Ha pedig mégis valami apró rosszaságot csinálnak hangosan kiejtem a nevét és ő ebből érti, többet nem csinálja.

2012. aug. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Reggel volt, nem fogok reggel hatkor haptákban állni,hogy mikor lesz éhes a macskám.

Ha jön kap enni, ha nem akkor nem fogok a táljába kitenni kaját mert csak megszárad,rámennek a legyek stb...Gondolom más sem ugrik fel kaját adni az állatainak ha éppen a sajátját készíti és éppen befejezi azt.Ha várt volna 2 percet megkapta volna a kajáját.

Attól pedig nem kell félni,hogy nem fog visszajönni, nem az a sértődékeny típus.

Egyébként meg felhúzott,hogy megette, lehet,hogy másoknál úgy megy,hogy "Jaj nézd a kis drága milyen aranyosan eszi meg a kajámat" ...és nem ütöttem rá,sőt még a földre sem csaptam a seprűre, nem fog belehalni.

2012. aug. 14. 11:29
 8/19 A kérdező kommentje:
És nem haragszom rá csak akkor idegesített fel.
2012. aug. 14. 11:33
 9/19 anonim ***** válasza:

Képzeld más felugrik... valamelyik nap én is szendvicset csináltam, a macska már majdnem aludt, de megérezte a szalámi szagát én pedig fogtam magam és adtam neki kaját, aztán folytattam a szendvics készítést.

a macska nem tudja mikor fog kaját kapni... te se tudnál magadnak ételt csinálni akkor amit találnál azt ennéd meg

2012. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Én meg nem ugrok fel.

Egyébként egy macska teli hassal is vevő a sonkára és a felvágottakra,nem ezen múlott.

2012. aug. 14. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!