Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha okkal zavarom el a macskát...

Ha okkal zavarom el a macskát akkor tudni fogja, hogy miért lett elzavarva?

Figyelt kérdés

Reggel csináltam sonkás szendvicset és közben megjött a macskám,elmosogattam a kést amivel a vajat kentem és mikor hátranéztem láttam,hogy a macska éppen a sonkát eszi le a kenyérről.

Seprűvel kizavartam, el is futott pedig valószínű,hogy éhes volt, még mielőtt kiugrott volna a kerítésen, legyintettem neki a seprűvel és akkor kimászott.

Valószínű,hogy hamarosan visszajön, de vajon tudni fogja,hogy előzőleg miért lett elzavarva vagy a macskának csak az jön le,hogy ő nem csinált semmit csak elkergették?



2012. aug. 14. 11:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Igy van ahogy a kérdező írja...,nagyanyám macskái is mindig kapnak enni,soha nem éheznek,és mégis felugranak az asztalra,mikor a nagymuter szeli a húst egy az ebédhez,pedig nem éheznek,szóval nem ezen múlik.
2012. aug. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szóval gyerek koromban nekünk is volt macskánk, de az asztalra biztosan nem mehetett fel, sőt az asztal melletti székekre sem, ahonnan bármikor elérhetett volna valamit. És ezt tudta, de az is igaz, hogy szinte mindig volt valami kaja a tányérjában, és az is igaz, ha leült a szék mellé a földre a száját nyalogatva, mindig kapott 1-2 finom falatot.

És a macska ezt is tudta, hogy elegendő neki odaülnie mellénk, és kapni fog!!!

2012. aug. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Tudni fogja, (legalábbis képes megtanulni) viszont ha kajáról van szó, akkor nem biztos, hogy foglalkozik a tanultakkal. :) Másképp működnek, mint a kutyák. "


Tehát azt akarod mondani, hogy hülyék? Meg szívrohamot hozni rá? édes jó Istenem ...Ti tényleg nem vagytok normálisak!


Jól tetted hogy elkergetted, ah szerencséd van tanul belőle, ha nem akkor is nézd el neki, hiszen csak egy macska.


24N

2012. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Tudni fogja, (legalábbis képes megtanulni) viszont ha kajáról van szó, akkor nem biztos, hogy foglalkozik a tanultakkal. :) Másképp működnek, mint a kutyák. "


Ezzel nem azt akarta mondani, hogy hülyék, csak nem úgy működnek, mint a kutyák. Arról van szó, hogy az állatvilágban egyedül a kutyákban van meg a szabálykövető magatartás. Tehát egy kutya jó nevelés mellett azt tanulja meg, hogy nem szabad az asztalról ételt levenni, míg egy bármilyen más állat azt, hogy nem szabad az asztalról levenni ételt, ha a gazdi látja. Egyik sem hülyébb a másiknál, csak így alakult ki a tenyésztés során.

2012. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
9%

# 9/14 ma 11:35


Engem meg lehurrogott a macska imádok társasága, hgy mi az hogy ők őrültek XD A kutya tud várni a sorára a macska meg nem? Az Én kutyáim tudják, hogy este fél 8kor kaja.

A kérdező még jó, hogy nem ugrik fel reggel fél 6 kor csak azért mert "valaki ééééhes???" Tanulja meg, hogy hol a helye. Ez a baj a macskákkal. Önzőek, mindenki csak utánuk következzen....

2012. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az én macskáim meg mindig este 7 kor kapnak enni és mindig csak előtte pár perccel kezdenek el kaját kérni, reggel pedig 8 kor szoktam kelni, adok nekik aztán vagy vissza alszok vagy nem :D

Nem minden macska egyforma... ahogy a kutyák sem, vannak okos, türelmes macskák és kutyák is de ugyan így vannak hülye kutyák és macskák is... ezen kár vitázni, ez az embereknél is így van

2012. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A te macskád sem csinált mást, mint te! Elkészült a reggelije (legalábbis ő azt hitte, hogy az övé) és elkezdett reggelizni. :))))

2012. aug. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Érdekes, én is mindig felkelek a cicámnak kaját adni. Mondjuk nekem muszáj, mert addig nem hagy békén:))) Mindig ugyanabban az időben kap reggel és este is. Elég finnyás macsek, az én kajámat csak megszagolja, a tejbe is ritkán iszik bele. Pedig örülnék, ha néha megenné a házikosztot is... ezt én rontottam el, tudom:)

Szerintem is elég drámai volt, én biztos csak kicsit lefröcsköltem volna vízzel, azt úgyis baromira utálják. Ebből is tanul, nem kell rögtön megnyúzni:-))

2012. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A macska egy okos intelligens állat. Viszont a NEM-et nem tanulja meg gyorsan, mert olyan mint egy gyerek, aki feszegeti a határait.ilyen esetekben én visszafognám dühömet, és ésszel tanítanám. Többször kell mondani neki, de meg fogja tanulni. Én általában a NEM szóhoz kötöm a tiltást, és mindig ugyanazzal a hangsúllyal és a rosszaság mértéke határozza meg a hozzá tartozó büntit.Valamikor csak a szó,de ha nagyon nagy a vétke, akkor megfogom a nyakánál mint az anyja és megrázom, nem durván ,csak határozottan. Ért belőle hidd el. neki csak egy étel volt ami számára fogyasztható, felőle lehet az a konyhapult, asztal padló, nem igazán tesz különbséget, a pontos helyet viszont meg fogja jegyezni, hogy azt ott nem....ne várd tőle, hogy emberként viselkedjen, mert nem az, de tud szocializálódni. ha elkap a méreg jusson eszedbe, hogy egyszerűen nem értitek egymást...ha helyesen kommunikálsz akkor meg fogja érteni a tiltásokat, de neked kell megtanulni, odafigyelni az ő nyelvére, mert te vagy az értelmesebb, ő pedig majd igyekszik megérteni téged...én ha tiltok valamit, akkor utána kibékülök vele pár perc elteltével, hogy tudja nem haragszom rá, nem büntiben van csak akkor rosszat csinált..
2012. aug. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!