Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy a macskámat...

Mit tegyek, hogy a macskámat távol tartsam a foteltől?

Figyelt kérdés
Szobacicám van, és most kaptam két plüss fotelt. Egyrészt nem szeretném, hogy a cicám ezeken élezze a karmát, másrészt a plüss nagyon beveszi a macskaszőrt, de a cicám természetesen ott szeret a legjobban aludni. Hogyan tudnám leszoktatni róla?
2009. júl. 22. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:

kicsukod, vagy abbol a szobábol ahol a kanappé van vagy az udvarra, még hálás is lesz érte neked.(ha csak nem panelben laksz)

ha egyedül hagyod a kanappét szét fogja karmolni, ha tetszik neki az élezés.

2009. júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van macskatávoltartó spray azzal fújd be a fotelt.
2009. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha lakásban laksz, akkor az egyetlen megoldás, hogy kizárod onnan a cicát. a macskákat ugynis nem lehet nevelni, magasról tesznek arra, hogy nem szabad, meg sicc mert a saját törvényeik szerint élnek, nem alakíthatók, mint a kutyák. ha szereted az illatát a citrusos illóolajoknak, akkor megpróbálhatsz a fotel körül ilyet párologtatni, mert azt elvileg nem bírják a macskák, de nálunk nem vált be egyik macskánál sem.

ja, amúgy egyik ismerősömék vettek egy méregdrága kaparófát a macskának, hogy ne a kedvenc fotelükön élezze a karmait, de nehogy azt hidd, hogy többet nem kapart a fotelon! lett neki egy újabb kaparófelülete, azt is használta, de a favorit a fotel maradt:)

2009. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha lakásban tartasz állatot, nem lehet bizonyos helyeket megengedni neki, mást meg nem. még egy kutya is nehezen tartaná be, főképp egy macska. a szobacica ára a kompromisszum. vagy esetleg ne tarts macskát. vagy plüssfotelt.
2009. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A macska távol tartó spray egy vicc. Vettem én is, hogy ne másszon fel mindenhová, de szinte kiröhögött a macskám.:)Befújtam a fotelt és beledörgölőzött. Ha macskád van szokd meg, hogy mindenhová felmászik, ha már a lakásban tartod.
2009. júl. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!