Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A lenti szöveg igaz?

A lenti szöveg igaz?

Figyelt kérdés

Olvastam egy idézetett ami a macskákról szól:

" Néha ül veled szemben, annyira megindító, kedves, olyan érzelmesen néz rád,

hogy az már majdnem megrémít, mert lehetetlen elhinned, hogy nincs e tekintet mögött lélek."

Theophile Gautier


Elgondolkodtatott ez a pár sor, kérdésem: szerintetek nincs lelkük az állatoknak? ha nincs akkor miért szeretnek minket, miért hasonlitanak kicsit az emberekhez...


2009. júl. 23. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem hasonlítanak ránk!

És igen is van lelkük!

Az állatok sok esetben nemesebb lélekkel vannak megáldva mint mi!

2009. júl. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont annyira van lelkük mint az embereknek!

Éreznek, szeretnek, utálnak, vidámak, szomorúak, jók, rosszak, öülnek a születésnek, gyászolják a halottat, megérzik a hangulatod, vigasztalnak, megsértődnek, hisztiznek, bosszút állnak...

Mindenféle negatív és pozitív tulajdonságot magukban hordoznak akárcsak mi.

Ezt tapasztalatból mondom, vannak állataim.

Ha az embernek van lelke, akkor az állatoknak is van. Az már egy másik kérdés hogy egyátalán van e lélek...

Egyébként gyönyörű idézet. :)

2009. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

lelkük minden bizonnyal van.

sokan azt vitatják, hogy egyéni gondolatok alapján, vagy ösztönösen cselekszenek-e..szerintem önállóak, és szabad akaratuk van.

2009. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért hasonlítanak ránk, mert az állatvilágba tartozunk mi is és sok állatnak vannak hasonló tulajdonságai...


Viszont ha nekik nincs lelkük vagy valami ilyesmi akkor az embernek sincs... vagy fordítva.

Egyébként érzelmei elég sok állatnak vannak, csak nem olyan összetettek, mint a mieink.


A másik, hogy azért hasonlítanak még, mert felruházzuk őket a mi tuljadonságainkkal sokszor, sőt hozzájuk hasonlítunk bizonyos dolgokat( róka-ravaszság, oroszlán-bátorság) pedig valójában nem feltétlenul az áll az állat viselkedése mögött, mint amilyen tulajdonságot mi róla mintázunk...

2009. júl. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az állatoknak is van lelkük, és nagyon okosak, és néha példát vehetnénk róluk. Nekem madaraim és rágcsálóim vannak, nimfapapagájokat tenyésztek hobbitenyésztőként, a szülők, ahogy bánnak a picikkel, vagy csak egyszerűen a testvérek egymással, részese voltam egy fióka kikelésének elejétől végéig, egy másikat én etetek most, egy idősebb fióka pedig ahogy minden reggel ébreszt, úgy, hogy a párnámra mászik, lehetetlen, hogy ne legyen lelkük.
2009. júl. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
igen én is ugy gondolom h van lelkük,köszi minden válaszolónak a véleményét.
2009. júl. 23. 22:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez megható és egyben elgondolkodtató! Szerintem is van lelkük! Nekem volt olyan inkább kiskoromban hogy amikor valamiért sirtam akkor oda jött hozzám és hízelgett! meg amikor ételt adok neki akkor is szeretget! vagyis van lelkük!
2009. júl. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem hasonlítanak ránk, ők minden helyzetben emberségesek, mindig lehet rájuk számítani, soha nem támadnának hátba, olyannak szeretnek amilyen vagy. Egyértelműen van lelkük-legyen szó bármilyen állatról is.
2009. júl. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy van lelkük. Tegnap a cicám felugrott mellém az ágyra, befeküdt a karomba, a vállamra hajtotta a fejét, és visszafordulva olyan szeretettel nézett a szemembe percekig, ahogy talán ember még sosem.
2009. júl. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
utolso hozzaszolo igen szep szoveget irtal :)
2009. júl. 24. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!