Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megint otthagyja őket az...

Megint otthagyja őket az anyamacska?

Figyelt kérdés
Tavaly szeptember elején szülte meg az 5 kiscicát azokat úgy 2 hétig rendezte majd magukra hagyta őket. Ma ellet megint 5 kiscicát, szerintetek megint magukra fogja hagyni ezeket is? Esetleg ha csak egy kiscicát hagynánk neki?(az 5 lehet sok neki)
2012. aug. 21. 16:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát... nekem is volt ilyen macskám. Talán már felnőtt a feladathoz. Amúgy azért szülnek több kismacskát, hogy a legerősebb maradjon meg. Tehát annyit hagyjatok amennyi nektek kell...
2012. aug. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Undorító,hogy ilyen nyíltan beszélt törvényszegésről...Talán ivartalanítással megelőzhető a szaporulat és nincs ilyen gondod..Ha nem jöttél volna rá eddig akkor elárulom,hogy nem jó anyuka a cica,ennyi.
2012. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem fogok ivartalanítani 20ezer forintért egy kinti macskát nőstény macskát. Talán ha olcsóbb lenne.. de mindenki az ivartalanítással jön, akkor tegyék olcsóbbá. Hidd el sokkal többen elvinnék az állataikat ivartalanítani.


Egyébként meg annyit elárulok, hogy a tavasszal született kismacskáit mindig felnevelte rendesen és egyik sem maradt a nyakunkon, mindig volt rá gazda.

Valószínűleg benne volt az ösztön, hogy jön az ősz, majd a tél aztán ezek a cicák már nem tudnának addigra megerősödni, téli bundát növeszteni.. mint a tavasszal született társaik.

2012. aug. 21. 18:00
 4/14 anonim ***** válasza:
spórolni kell rá ha már magadhoz vetted.Nem kötelező az állattartás,de ha vállaljuk akkor elvárható a maximalitás.Gratulálok az évi 2 alomhoz,ez csak jót tesz szerencsétlen állatnak.Valószínüleg ezért se nevel hisz regenerálódni sincs ideje.
2012. aug. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Én sem ivartalanítottam a kinti macskám, ivartalanítom aztán elcsavarog .. másnap elüti az autó? :D Megérte..

Egyedül a kutyáimat ivartalanítottam. Azok szépen a kerítésen belül maradnak és nem csavarognak el.

De a városiak sosem fogják ezt megérteni .. ami falun megy.

Meg ha van egy kis esze a macskának, úgy nem kezd el bagzani, hogy ott vannak még a cicái akik még szopnak.. mert ilyet is láttam már :D

2012. aug. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Néha elgondolkodok azon hogy ezeket a habzószájú ivartalanítókat vajon beoltották e veszettség ellen.Lehet magukra hagyja őket.Bár most jó idő lesz még egy ideig.Lehet egy-két hónapig foglalkozik velük de ha úgy érzi nem elég erős a télre vagy a picik nem azok akkor lelécel.Ha szerencsétek van egy-két hónapig mellettük lesz és akkor már elég erősek lesznek a kölykök hogy elvigyék őket,úgyis akkor a legcukibbak.Öt cica az tényleg sok nálunk maximum hármat szoktak előhozni,de néha csak egyet hagy meg az anya.Ha csak egy kölyköt hagytok neki akkor is otthagyja szerintem.
2012. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A habzó szájú ivartalanítás párti vagyok aki mellesleg nem városi..

Pénzkidobás?Olvassátok el amit írtok!Normálatlan a gondolatmenetetek.Mint írtam nem kötelező az állattartás és nézd meg a törvényt az állat életének indokolatlan kioltása 2 évig terjedő szabadságvesztést is vonhat maga után.

Kérlek ne mondjátok,hogy falun így meg úgy megy.Nektek ez természetes és elfogadott,pedig messze nem az!Lehet hülyézni meg szidni,de veletek van baj nem a hozzám hasonlókkal!

2012. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Borzalmas ami a rosszabb falukon megy. Egy jól tartott cica nem megy el, főleg ha ivartalanított. Az én ivt. cicám (kinti!) a saroknál tovább nem megy. Az, hogy pénzkidobás, ezt egy szerető és állatvédő ember nem mondja! Már egy macska ivartalanítással kevesebb oltatlan, beltenyésztett cica születik, és a menhelyek is évi 2x5 macskával lesznek kevesebben. A mi nőstényünk is rossz anya volt, de mi nem eltüntettük a kölyköket, hanem felneveltük és elvittük dokihoz őket. Ilyen macskát ivartalanítani kellene. Amúgy ha a kölyköket vinnéd orvoshoz, ha betegek, nem lenne drága az ivartalanítás. Ha egy bármilyen macskát bántasz vagy nem gondoskodsz a sajátodról normálisan, nem vagy jó gazda! Ez igaz, bárki bármit mond. Amúgy vannak ivartalanítási akciók, és 12 000 az olcsóbb helyeken!
2012. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
az ivartalanitás 7-8 ezer milyen 20 ezer?-.-
2012. aug. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tehát a felelős állattartó az aki megcsonkítja a háziállatát mert az állattartónak így kényelmes és megteheti.És higgyem el hogy ez a normális.
2012. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!