Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vakarózik a cicám de nem...

Vakarózik a cicám de nem bolhás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Régebben vakarózott sokat akkor a háziorvos valami injekciót adott be neki és akkor abbamaradt. Most megint elkezdett vakarózni, és már a szőre is pici csomókban néha kivakarta. Az állatorvossal a kapcsolatot nem tartjuk és az állatkórházba se tudom vinni,mert pánikroham tör rá az autózástól és a szállítótól. Mit tegyek? :(

2012. aug. 22. 18:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és nem is rühös
2012. aug. 22. 18:35
 2/7 anonim ***** válasza:

Honnan tudod hogy nem rühös? Mert az nem látszik az elején egyértelműen.

És az nem lehet hogy valami allergiája van?

Esetleg vehettek frontline combot, vagy advocate spot on-t, vagy stronghold cseppet. Tudod, ezek a nyakbacseppentős cuccok. Kiűz minden élősködőt, és 3 hónapon keresztül véd az újrafertőződéstől, ha az a gond. De vigyázz, mert van olyan ami csak bolhára jó, olyat válassz ami mindenre.

De ha már nagyon vakarózik, lehet hogy ez önmagában nem elég, hanem más kezelésre szorul.

2012. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert látta orvos pár hete és megállapította. Amúgy meg benti macska semmi kapcsolata nincs a külvilággal. Nem tudom,hogy allergiás e valamire
2012. aug. 22. 19:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát ha biztosan nem élősködő, akkor én az allergiára tudok tippelni. De ez csak tipp, nem tudok okosabbat, Jobbulást a cicának!

Esetleg kérdezd meg itt, de úgy, hogy minden részletet leírsz. Cica életkörülményei, kora, mit eszik, kórelőzmény, stb. Nekem már volt, hogy segített.

[link]

2012. aug. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A macskák csak akkor vakaróznak ha bolhássak, vagy vlmi bajuk van??? :OOOOOOOOOOOOOOOO ezt nem tudtam :S
2012. aug. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

vagy lehet bőrbetegsége is ugymond "túl" száraz bőre van ami fáj neki és vakarja. Ha nem rühös, akkor bolhák, de ha az sem akkor én sem tudom.


Hogy allergiás lehet valami ételre ami kiváltó oka lehet a vakarózásnak.

2012. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem bolhás?

Mert azt onnan is megtudod állapítani, hogy ha a szőrében (általában fül mögött, nyak környékén) ilyen pici fekete pöttyöket lehet látni ami a bolha kaki. De, ha nem bolhás és nem rühös..nem tudom. :o

2012. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!