Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti kutya télen lehet...

Kinti kutya télen lehet bolhás? Vagy milyen okai vannak ha kapkod a fenekéhez és vakarózik is?

Figyelt kérdés
Lehet buta kérdés, de számomra elképzelhetetlen, hogy télen bolhás, rühös lenne. Bűzmirigye rendben van.
2012. febr. 11. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Pedig a bűzmirigyre tippelnék. Az én kutyámnak elég sűrűn kell kinyomatni, ő is mindig a farkát, lábait harapdálja, szánkázik, már volt, h be is gyulladt tőle a füle.
2012. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!

én sem hittem hogy bolha van ilyen hidegben amíg a saját szememmel nem láttam!

még kullancsot is szedtem ki 2 napja a kutyámból, ami végképp hihetetlen, de valószínűleg ekkora túlélők ezek az éősködők.

előszőr azt gondoltam hogy a bőrük érzékenyebb (egyszer kint a hidegben ,egyszer meg a kandalló előtt) biztos csak ezért vakaróznak, aztán alapos átvizsgálás után találtam egy icipici bolhát (1óra kutatás eredményeképp)

Azóta természetesen kezelve vannak, meg is szűnt a vakarózás hirtelen kapkodás... Reméltem hogy legalább télen ezek a fránya élősködők megkímélnek minket...:(

2012. febr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Bűzmirigyével nem szokott soha problémája lenni, most 3 éves, mindig keményet kakil és ürül rendesen.

Viszont most a végbélnyílásánál mintha bolhát láttam volna, de nem tudtam rendesen megnézni, mert odébb állt. Tavaly december elején én is szedtem ki kullancsot belőle. Októberben levettem a nyakáról a Scalibort, gondolván, hogy nem lesz már kullancs veszély, nem is raktam rá cseppet sem, hogy kicsit pihenjen a szervezete. Féreghajtva most volt 2 hónapja, arra sem gondolnék.

Szerintem vagy bolha, vagy rühatka. Ti mit gondoltok?

2012. febr. 11. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!