Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám a macskáimat a...

Hogyan tudnám a macskáimat a szopásról leszoktatni?

Figyelt kérdés

Van két macskám. Májusban születtek, tehát most 3 hónaposak.

Szereztem őket, nem volt velük semmi gond, 6 hetes koruktól vannak nálunk. De van egy hülye szokásuk : folyton szopnának. Lehet, hogy ez amiatt van, mert korán lettek elválasztva az anyjuktól?

Ha az ölembe teszem őket, keresnek egy kis gyűrődést a ruhámon és elkezdik szopkodni, mintha az anyjukat szopnák. Ha a takaróra teszem őket, ugyan így viselkednek..

Valaki, akinek már volt hasonló élménye, segíthetne, mert nem bírok velük. Hiába csapok az orrukra, amikor csinálják, nem hagyják abba. :\



2012. aug. 24. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csapunk a macska órára!Ez attól van,mert korán lettek elválasztva.Vseld a következményeket..Majd elhagyják ezt a viselkedést ha nagyobbak lesznek.
2012. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
cukik lehetnek ^^
2012. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Úgy hallottam, hogy olyankor az orrára kell ütni (nem ököllel ütöttem én sem...) és abbahagyja.

Cukiknak cukik, csak már kissé idegesítő..

2012. aug. 24. 13:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
egy állatot se lehet veréssel nevelni.Bár nem értem mi ebben az idegesítő?Sok szeretetre és odafigyelésre lenne szükségük ha ennyire anyásak és minden bizonnyal eléggé megviselte őket az anyukától való elszakadás.
2012. aug. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Majd leszokik magától, ahogy idősödik. Nem kell bántani ezért.
2012. aug. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom téged nem idegesítene-e, ha állandóan pólót kellene cserélned, meg nadrágot, mert tiszta nyál lesz az egész. :)

És azt a "verést", amit kapnak, nem egy öklössel kell elképzelni, mondtam már.

2012. aug. 24. 20:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy leszokik róla,az enyém már 8 éves,és még mindíg szopik,ha feljön az ágyamra,vagy felugrik az ölembe.Én sem szeretem,mert tiszta nyál vagyok tőle.Lehet hogy azért csinálja mert én neveltem fel kb 1 hetes korában találtam egy bokor alatt a tesójával,fecskendőből itattam őket,hála istennek megmaradtak.
2012. aug. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Fúú, akkor lehet, hogy ilyenek maradnak :S

Szeretem őket, de annyira zavar :S

2012. aug. 27. 20:54
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél nekik egy jó szőrös takarót, abból majd kialakítanak maguknak csecseket és azt szopogatják. Nálunk így volt, de aztán kinőtte.
2012. szept. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Szia.Nem akarlak elkeseríteni, de nagy a valószínűsége, hogy soha nem fognak leszokni a szopogatásról.

Nekem már 4 éves a kandúrom, és ivartalanított is és még mindig szopogat, közben pedig dorombol és dagaszt.

Én is arra tippelek, ez a korai elválasztás miatt van.

Én őt 6 hetesen kaptam meg.

Azóta én vagyok az anyja :) és úgy szeretem ahogy van.

Szopogasson csak nyugodtan. Néha van úgy, hogy megunom, és lerakom magam mellé, olyankor elalszik.

Biztos megnyugszik a kis lelke és így az enyém is.

További nyugodalmas cicanevelést :)

2012. nov. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!