Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi tegyek, hogy eltüntessem?

Mi tegyek, hogy eltüntessem?

Figyelt kérdés

Van a környékünkön egy kóbor macska. Teljesen vad és az összes házi cicát bántja.

Az én cicám előbb hót véresen jött haza, a nyaka szétharapva, nyakörve sehol, a szemét nem tudja kinyitni és sántít. Láttam az ablakból, ahogy ez a dög elkapta.

De mindegyik macskát bántja, nem csak az enyémet.

Mit csináljak vele?

Szeretném menhelyre vitetni. Tudom, volt gazdája, aki kitette az utcára, tehát 100%, hogy kóbor.

Félek, hogy veszett lesz az én szemem fénye egy ilyen mocsok miatt.

Imádom a macskákat, de ez tűrhetetlen.

Esetleg valami más megoldás, amivel távol maradna ettől a helytől, ha a menhelyes nem jön össze?


2009. júl. 27. 09:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
Az állatorvosnak szólnék a helyedben, úgy tudom, h ő elvitetheti, meg ha annyira megsérült a cicád, jobb, ha őt is látja a doki. Be van oltva a cicusod?
2009. júl. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
17%

mi megdobáltuk őket ilyen homokbonbákkal megy ilyenekkel...xD

Szerintem azzért ha nem drága vidd el orvoshoz a cicádat mert lehet veszett lesz...

2009. júl. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
14%
Én megdobálnám kővel,kinyírnám az tuti!
2009. júl. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
ha van veszettség elleni oltásan akkor ez miatt nem kell aggódnod szerintem. de tényleg jobb lenne szólni az állatorvosnak vagy ha van helyi állatvédő egyesület akkor nekik.
2009. júl. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Semmit nem tehetsz, hisz a te macskád is kóborol. Ilyen helyzetben az utcán az erősebb nyer. Ha a macskád a szemed fénye, akkor hogy kóborolhat az utcán, ahol elüthetik, bánthatják? Ivartalanítva és chipezve van? Ez a két dolog az, amit az utcán élő macskádért legtöbbet tehetsz. A másik macskát bevitetheted természetesen menhelyre, ha vállalod, hogy várólistára teteted és addig, amíg lesz a számára hely, szemmel tartos és törődsz vele.

(Azoknak akik a másik macska bántását javasolták van egy jó hírem: Ez ma már bűncselekménynek minősül és hál' Istennek egyre többen kapnak érte valóban letöltendő szabadságvesztéssel járó büntetést. Remélem hamarosan már leírni sem lehet, hogy valaki névtelenül állatkínzásra buzdítsa a másik embert!)

2009. júl. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak írnám: a macskám nem kóborol utcán, ez a tetű jön be a kertünkbe.

Be van oltva az összes létező oltással, chipje is van. Nyilván nem engedem utcára....

Ha azt mondom, hogy a szemem fénye, az azt is jelenti, minden tökéletesen biztosítva van neki.


Köszi a válaszokat, azokat is amik le lettek pontozva, legszívesebben én is lelőném.


Tehát akkor állatmenhely is kilőve, mert én ugyan nem fogok egy ilyen macskáról gondoskodni, azt se bánom ha egyből elaltatják.

2009. júl. 27. 12:08
 7/21 A kérdező kommentje:

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a veszettség elleni oltást tavaly októberben kapta.

Azt évente kell ismételni?

2009. júl. 27. 12:09
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Lassuk csak. Azt irod, volt gazdaja, aki kitette. Most, oszinten, nagyon lehetetlen neked az, hogy ezt az az allat tudja, es emiatt lett ennyire vad?

Talan, ha tenyleg valojaban szereted az allatokat, es a lelovos dologban az indulat beszel beloled, a megoldas az lenne, hogy az allatorvostol (akihez szemedfenye miatt amugy is el kell most menni) kersz kolcson elvefogo csapdat, azutan elviszed ivartalanitattni, es befogadod.

En valoszinuleg ezt tennem (bar nekem van elvefogo csapdam is. :)

2009. júl. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a veszettség elleni oltást is évente kell ismételni. (én is szeretném kiengedni a cicámat, de félek, hogy kimenne a kertből. A tiéd nem megy ki? Hogy szoktattad rá?) Ivartalanított a cicád?
2009. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

"Tehát akkor állatmenhely is kilőve, mert én ugyan nem fogok egy ilyen macskáról gondoskodni, azt se bánom ha egyből elaltatják."

Azt gondolom, pont úgy gondolkodsz, mint az, aki azt a macskát az utcára dobta.

2009. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!