Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Száraz táp mellé kell nedves...

Száraz táp mellé kell nedves is, vagy valami egyéb étel?

Figyelt kérdés

Most váltottam tápot a macskáimnál, eddig olcsót kaptak, szárazat és nedveset, de 2 újabb macskám nem bírja ezeket.

Royal Canin száraz tápot kapnak most és parizert, meg étrend kiegészítőt.

Kell ezek mellé még külön nedves tápot vennem?



2012. szept. 5. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én maccsom évekig nem evett nedves kaját. Nem kellett neki. Annyi csak a dolgod, figyeld, hogy megfelelő mennyiségű vizet igyon.
2012. szept. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most, hogy pár napja ezt eszik, elég sokat isznak :)
2012. szept. 5. 10:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk két macskánk van. Az egyik szinte kizárólag szárazat ropogtat, ha konzervre fanyalodik, akkor csak a legdrágábbat eszi. A másiknak mindegy, mindenevő, sőt, amit a másik otthagy, azt is felfalja. Tehát amit szívesen eszik, azt adj neki! De igaz, hogy tiszta víz mindenütt legyen neki elhelyezve!
2012. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A parizert hagyd, még embernek sem való, nem hogy macskának, ne rontsd el azt, amit a Royal Canin elért a cicus szervezetében.


Emellé a táp mellé nem kötelező nedveset is adni, még az étrendkiegészítő sem kell.


Ettől függetlenül adhatsz neki valami csemegét: májat (ezt hetente max. egyszer!), baromfi-, vagy marhahúst, egy-egy alutasakos eledelt (nem viszkászt, meg kitekatot, én a Félixet ajánlom), túrót, sajtot, tejfölt, kefirt, natúr yoghurtot, halat.

2012. szept. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Nekem is van olyan macskám, amelyik bármit megenne, még a sima kenyérbe is belerág :D

Az étrendkiegészítőt még előzőleg vettem, nasinak jó lesz :)

Akkor parizert nem kapnak, legfeljebb ritkán, mert van amelyik oda van érte, a többi kaját is kipróbálom, amit írtatok!

2012. szept. 5. 10:56
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Remélem, kerti macska, és természetes kaját is tud fogni, illetve enni mellette. És nem csak egy tápos csirke. xD
2012. szept. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem kerti, ezért nem fogja elütni egy autó se, mint a te macskáidat.
2012. szept. 6. 08:30
 8/10 anonim ***** válasza:
A 6-os komment nagyon informatív volt...
2012. szept. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Orvosok körében is megoszlik a vélemény a cicák etetését illetően. Van, aki a házi kosztot ajánlja, viszont van, aki a minőségi száraz tápra esküszik. Tény és való, hogy a prémium minőségű száraz az minden cicának való anyagot tartalmaz méghozzá a megfelelő mennyiségben. Ennek ellenére én reggel és este adok nekik konzerv hamit is a változatosság és ízvilág miatt. Napközbenre kapják a szárazat, úgyhogy úgy gondolom mindenből megfelelő mennyiségben jut a szervezetükbe.
2012. szept. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A lényeg h naponta cseréld ki a vizet és több helyre is tegyél neki egy kis ivótálat.Viszont a szárazon kívül más tápra is lenne szüksége, de ha nem eszi a tasakos eledelt, akkor érdemes neki házi kosztot adni, pl: a macskám imádja a darált húst megsütve kevés olajban külön neki (természetesen fűszer nélkül). Ami viszont nagyon fontos, hogy nyers húst soha ne adj neki és a parizert is felejtsd el:)
2012. szept. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!