Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy megvakult?

Lehetséges, hogy megvakult?

Figyelt kérdés

18 éves nőstény macskáról van szó. Tegnap vettem először észre, hogy valami mintha nem lenne rendben vele. Ma pedig majdnem leesett a radiátorról. A lábaival (ha magasabban van pl. ágy) keresi az utat. Ki rakja a mancsát meg visszahúzza, majd 5-10 perc azzal telik h járkál egy kicsit. Azután úgy "ugrik" le hogy előtte végig csúszik.

Ha mozgatom a szeme előtt a kezemet nem figyeli. Ha nyúlok a szeme felé csak akkor csukja be ha hozzá érek a szőréhez vagy a bajszához.


Jól sejtem, hogy valami nagy gond van? :\

A garnitúrára még mindig fel ugrik de 5 percig minimum hezitál, és van amikor félre ugrik és mászik :S


2012. szept. 7. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírtál abból egyértelmű,hogy nem lát.Viszont elég idős és náluk is mint nálunk a korral járnak bizonyos bajok is.Szeressétek és próbáljatok neki sokat segíteni illetve veszélymentes környezetet biztosítani.Szerintem az is fontos,hogy ne tegyetek semmit más helyre hisz ő emlékszik rá,hgy mit hol talál.
2012. szept. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Rendben.

Köszönöm a gyors választ.

2012. szept. 7. 15:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, már idős. A 18 év nagyon szép kor! Tényleg ne pakoljatok el semmit, mert abba beleütközhet. Sokat simogassátok, dédelgessétek, hogy még sokáig élhessen! :)
2012. szept. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű. Elég idős, bár hidd el, ezt ők nem élik meg tragédiaként, ez van, ehhez alkalmazkodik. Sok fiatal macska is vagy eleve vak, vagy elveszti valami miatt a látását, de még játszani is tudnak hang alapján. Megszokják mi merre, hogyan, és jól el vannak így is, annyi, hogy többet nincs kimenet, meg figyelni kell, hogy ha valamit tud ma használni, akkor holnap ne legyen ott valami, amit magára boríthat stb.
2012. szept. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Benti cica. Mindig is tömbben élt.


Köszönöm a gyors válaszokat!

2012. szept. 8. 21:03
 6/9 A kérdező kommentje:

A mai napon a cica elhunyt.

Kiderült, hogy súlyos vese elégtelensége volt, és nagyon maximum 1-2 hete lett volna hátra. =(

2012. szept. 9. 14:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom. :(
2012. szept. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Úgy állok hozzá, hogy így jobb neki.

Legalább nem szenved szegény. 18 év szép kor, már csak azért is mert 1 évvel idősebb volt nálam. =)

Édesanyám a lelkizősebb, de megértem. Hiszen ő 2 napos kora óta ismerte.

Ha esetleg kíváncsi valaki rá, hogyan nézett ki a drága: http://www.youtube.com/watch?v=8-CTrb4VRK4

2012. szept. 11. 18:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom,de jobb így neki és így nem szenvedett sokat a veséje miatt..A 18 év valóban fantasztikus kor és maximálisan megértem anyukád veszteségét.
2012. szept. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!