Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mi a jobb neki?

Szerintetek mi a jobb neki?

Figyelt kérdés

Cicámat ma műtötték, eltávolították a hímvesszőjét. Katéter van benne, ezért folyamatosan folyik belőle a véres pisi. A doki azt javasolta zárjam be a fürdőszobába, most ott is van. Természetesen legalább 10 percenként ránézek. Viszont ott sír, nagyon ki akar jönni. Így sajnos nem engedhetem be a szobába, mert a fürdőszoba is nagyon büdös, és úgy néz ki mint egy mészárszék a véres pisitől.


Szerintetek mi a jobb neki? Ha otthagyom, vagy ha beteszem a szállítódobozába, és behozom a szobába, hogy legalább velem legyen? Melyik megoldás okozhatja a kevesebb stresszt számára?


2012. szept. 7. 21:58
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Azt mondták hogy meggyógyul, csak fájni fog. Meg mondták hogy véres lesz a pisije, de azt nem gondoltam hogy ennyire, és ettől eléggé megijedtem. Őket ilyenkor nem tudom elérni, de felhívtam egy állatorvosi ügyeletet, elmondtam hogy milyen műtétje volt, és azt mondták, hogy ez valóban eléggé véres dolog lehet, szóval nagyjából megnyugodtam, de azért nem teljesen. :( Aggódom. :(
2012. szept. 7. 22:38
 12/20 A kérdező kommentje:

Na jól van. Most még egyszer ránézek, mert nagyon csöndben van. Aztán lefekszem aludni, és akkor békén hagyom. De egy utolsó ránézésre szükségem van.


Köszönöm a tanácsokat!

2012. szept. 7. 22:44
 13/20 anonim ***** válasza:
Hallgass az orvosra, ha nem mondta, hogy baj lesz, akkor nem lesz, csak rémisztő a látvány.
2012. szept. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Remélem sikerült átvészelni az éjszakát.Orvos nem adott otthonra fájdalomcsillapítót?Mit mondott a doki mikorra várható a teljes gyógyulás?
2012. szept. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nos, úgy néz ki minden rendben. Reggelre aztán végképp mindenképp csupa vér volt. De átaludta az éjszakát, és most a körülményekhez képest egész jól van. Már evett a kezemből, meg pürrögött nekem amikor bementem hozzá. :)


Holnap megyünk vissza, akkor a katétert már kiveszik. A teljes gyógyulás egy hét.


Most viszont szörnyű lelkiismeret furdalásom van, de mindenképpen el kellett jönnöm dolgozni, különben kirúgtak volna, amit nem engedhetek meg magamnak, mert egyedül tartok fent egy albérletet. Szóval magéra kellett hagynom a cicust. De ha az éjszakát kibírta egyedül, akkor ezt is ki fogja. 4-re érek haza hozzá, már alig várom!

2012. szept. 8. 08:20
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem adott otthonra sajnos. De ő adott be neki olyat, ami elvileg hat erre a két napra. Csak hát még így is szörnyű. :(
2012. szept. 8. 08:21
 17/20 anonim ***** válasza:

Az állatok jobban bírják a fájdalmat lelkileg, csak ijesztőbb ahogy kinéznek.

Ne aggódj, biztos alszik, míg nem vagy otthon, az enyémek mindig aludni szoktak.

Ha meggyógyul majd bepótolod a sok simogatást :)

2012. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
De annyira hiányzik. ÉS mindig velem alszik, és most nem vagyok ott neki, pont amikor szüksége lenne rám. Ez borzalmas. :( Ilyen érzést az ellenségeimnek sem kívánnék. :( Annyira szeretnék ott lenni vele és csak simogatni, az megnyugtatja. :(
2012. szept. 8. 10:51
 19/20 anonim ***** válasza:
48%

Nekem ugyanazzal a macskával kétszer volt ilyen bajom, akkor még nem alhatott bent, de mivel nagyon elesett volt, ezért bent maradt.


Egyszer mikor ivartalanították nagyon rosszul volt utána, meg folyamatosan pisilt, ezért nem engedtem be magamhoz, de én meg mással foglalkoztam és nem mentem hozzá a fürdőbe. Utólag nagyon lelkiismeret furdalásom volt, hogy igazából nem is volt fontos, amit csináltam, ülhettem volna ott vele, mert szegény mindenáron jött volna én meg csak elzártam, nehogy összepisiljen mindent.


Meg egyszer valami baleset érte, és nem bírt menni. Akkor is a fürdőbe tettem, ott ültem vele és emlékszem mindig elaludt akkor, de mikor mozdultam volna, hogy menjek ki, akkor folyton sírt, meg próbált volna jönni, de nem tudott járni. Úgyhogy a végén feltettem egy 32 tekercses crepto wc papír csomagra, arra a laposra, amilyen volt régen, ott feküdt és azon húztam magam után a lakásban mindenhova, akkor nyugodt volt, ha ott lehetett, ahol én vagyok. Aludni meg úgy aludtunk, hogy szemeteszsákkal mindent vízhatlanítottam és velem aludhatott, mert különben folyton sírt, meg próbálta vonszolni magát utánam és nem bírtam nézni.


Azóta minden macskámmal nagyon sokat törődök, ha betegek, ott ülök mellettük, meg mindent kikukazsákozok, ami nem mosható, hogy ott lehessenek, mert sose felejtem el, hogy vonszolta volna magát utánam, mikor nem működtek a hátsó lábai és milyen nyugodt volt, mikor húztam magam után a wc papíron. Szóval azóta nekem ne mondja senki, hogy a macskákat csak a kaja érdekli.

2012. szept. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Oh, remélem meggyógyult a cica.


Szegénykém tud menni, de nem tudok mindent le szemetes zsákozni. A fürdőben konkrétan még a fal is véres...


Olyan aranyos volt. Most voltam bent nála, kitakarítottam, megetettem, megitattam. És végig pürrögött nekem, meg próbált dörgölőzni amennyire a tölcsértől tudott. Meg ha közel hajoltam az arcához, cicapuszit is adott. :) Meg dorombolt sokat. :)


Holnap már kiveszik a katétert és akkor sokkal jobb lesz. Vérezni szerintem még mindig fog, de megpróbálom megbeszélni a dokival, hogy nem lehet e valahogy bekötözni vagy valami.

2012. szept. 8. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!