Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kis cicát hogy kell...

Egy kis cicát hogy kell szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés

2012. szept. 9. 20:47
 1/5 anonim válasza:

Simán megtanulják, ez náluk ösztönös.

Pár praktika az elejére, ami nálam mindig beválik

1, Az alom eleinte NE legyen jó minőségű, hanem kifejezetten olcsó, nem szag és nedvszívó. (Kell nekik a szag) És ha lehet a pisit hagyd is benne eleinte.

2, Ha túl nagy a területe, eleinte simán csak nem találja meg (főleg ha szag sincs benne) Pár napig érdemes kisebb helyen tartani, mondjuk csak az egyik szobában.

3, Evés után fokozottan figyeld úgy fél-1 óráig és ha gyanúskodik, nyugodtan tedd bele az alomba. Kapirgálj a kis lábaival, hogy ráérezzen.

Pár nap és ha ezek megvannak, szinte biztos, hogy nem pisil mellé. Pár hét, és az alomtálcát már el lehet rejteni, akkor is megtalálják.

2012. szept. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán kell őket erre tanítani, bőven elég ha megmutatod neki hol az alom.
2012. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2012. szept. 10. 14:51
 4/5 blackcats ***** válasza:
Nekem a cicáim 4 hónapos korukig kint voltak(még a nagy fagyok elött)majd behoztam őket és az alom rászoktatást úgy oldottuk meg, hogy a kinti megszokott dolgukat elvégző helyükről behoztam az alomba egy pirinkó darabot, csak hogy érezzék a szagot és onnantól fogva csak az alomba piszkítottak(a szag az nagyon fontos).
2012. szept. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Egyszer hazahoztam egy kiscicát, akit garázsban és kertben tartottak addig. Egy lapos dobozba tettem neki az udvarról földet. Mikor pisilnie kellett, addig járkált körbe-körbe a parkettán meg a szőnyegen, amíg meg nem találta a földes dobozt.

A szoba mesterséges anyagai furcsák a cicának, és nem szívesen csinálnak oda, keresik a természetes anyagot, amit megtisztelhetnek :)

Hadd meséljem el azt is, hogy mikor lefetyelt a tálkájából, mindig mellément egy kicsi, és én azt feltöröltem egy szivaccsal. Negyedik alkalommal lefetyelés után elkezte a kis mancsával "feltörölni" a kifröccsent tejet :))

2012. szept. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!