Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg könnyebb egy cicát...

Tényleg könnyebb egy cicát szobatisztaságra nevelni mint egy kutyát?

Figyelt kérdés

Világ életemben cicás voltam, legutóbb 3 cica lakott velem a lakásban, de meghalt akihez legjobban ragaszkodtam, utána a másik is, végül csak egy maradt. Azt mondtam nem kell több macska, így most van egy kis yorkim.

Cicáim első perctől kezdve tudták hová kell végezni a dolgukat, kiskutyámmal már egy hónapja küszködök. Sokszor kiviszem, ébredése után állandóan, ha bepisil megszidom, de ha kint sikerül elvégeznie nem tudom megdicsérni, mert rögtön szalad játszani.

Jó lenne, ha augusztusra hellyel közel szobatiszta lenne, mivel nyaralni megyünk, és félek, hogy a bérelt házba nehogy bepisiljen. Mit tudtok még tanácsolni, amivel eredményt érhetünk el?


2010. jún. 5. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a kérdést a "kutyák" kategóriában tedd fel.

Én csak azt tudom, hogy a cica szinte eredendőleg szobatiszta, és kutyás ismerőseimtől hallottam, hogy akár fél év is lehet a szobatisztaság.

2010. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én cicás vagyok, de a macskák alapban szobatiszták, ha van almuk. A kutyusokat sajnos tanítani kell, de az bizny nem egy nap alatt megy. Ha van egy idő amikor wc-zik, akkore lőtte vidd ki, hogy oda pisiljen és kakiljon.

Ha bekakil vagy bepisil, akkor dugd bele az orrát kicsit szídd le, és vidd ki mutasd meg neki hogy ide kell kéretőzni.

Lehet h hülyeséget írtam, de őket tanítani kell!

2010. jún. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kutyám teljesen szobatiszta,egyszer sem pisilt be!Amikor kicsi volt vettünk neki kutyapelenkát,és egyből azt használni!Viszont volt egy macskám mindenhova odapisilt és kakilt,nem mindig ugyanoda,az egész házat összebüdösítette.A macska egy önfejű állat,okos,viszont nem tudod megtanítani mert nem fog rád hallgatni.Talán ha teszel le neki almot akkor magától használja,de ha magától nem kezdi el biztosan nem veszed rá!
2010. jún. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
amikor kaptam egy macskát nem is kellet tanitanom mert magától az alomba végezte a dolgát. De én a kutyámmal se csináltam semmi különöset csak amikor rajtakaptam hogy bent pisil ráodritottam hogy nem és fogtam és kitettem a kertbe. Pedig még csak 6 éves voltam...és megtanulta :D
2010. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem a macskáim mindig tudták, hogy kint végezzék el, a kutyámnak van pelenkája, és kiviszem ha rajta kapom, leszidom. Tudja is hogy bűnös, de nem és nem akarja elvégezni ott a dolgát ahová kellene.
2010. jún. 5. 11:27
 6/7 anonim válasza:
macskát könnyebb
2010. jún. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kiscicám már hat hetesen almozott, és soha sehová nem csináld oda.
2010. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!