Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine Coon tenyésztő szeretnék...

Maine Coon tenyésztő szeretnék lenni, de tenyésztő ismerőseim nincsenek. Hol tudnék bővebben olvasni róla?

Figyelt kérdés

Egy kis ismertető rólam, és a cicák leendő helyéről.


140nm házban élünk, fél hektár területtel. :))

Van egy Bobi nevű rottweilerünk, akit gyepmesteri telepről mentettünk meg, még kiskorában. Ő teljes jogú családtagként él velünk, van bejárása a házba, van kint hőszigetelt kutya háza is, melyben fűtőszálat helyeztünk el, hidegebb napokra.

Eleinte a macskák iránti szerelmemet a már jól ismert Whiskas eledelt reklámozó cica hozta meg, amelyet annyiban hagytam. De házi cicáim mindig is voltak, és nélkülük nem is tudnám elképzelni az életemet. Ők jelentik jelenleg a "gyermekeimet", persze ez nem zárja ki a leendő gyerekeket sem. Mindig lesz hely mindkettőnek a szívemben.


Viszont mostanában voltam kiállításokon, és egyszerűen bele szerelmesedtem a Maine Coon cicákba. Nagyon termetes cica, ami elsőnek fogott meg. Aztán amit a tenyésztő is mesélt a fajtáról, tulajdonságáról. :)) Így a párommal hosszas megbeszélés után készen állunk egy tenyésztésre alkalmas kölyök cica megvásárlására.

Viszont tenyésztésről pontos adatokat csak itt-ott találok. Szabályokra gondolok, hány éves kortól engedélyezett az első alom ( amit én találtam ott 2 éves kor után).


ui: Mi semmit nem szeretnénk a véletlenre bízni, így mielőtt a cica ide jönni, megépítünk nekik egy nagy kifutót, ahol nyugodt szívvel kiengedhetem a cicákat. Anélkül, hogy holmi kóbor cica betévedne. A kifutót elég tágasra építjük, amelyben külön eltudjuk majd választani a hímeket a nőstényektől. De egyenlőre csak egy nőstény és hím lenne kezdetben amelyek kiskoruktól kezdve nőnének fel. :))


Ha valaki tudna nekem pontosabb adatokat, oldalakat megadni a tenyésztéssel kapcsolatban, illetve a beregisztrálásról, hogy te tenyésztő vagy ezzel a cicával. Válaszokat előre is köszönjük!

Mi pedig kiválasszuk a legmegfelelőbb tenyésztőket, és konzultálunk velük. :))



2012. szept. 10. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez egy nagyon elismert magyar tenyészet, a tulaja rengeteg cikket írt már a tenyésztésről, a honlapon ezek fent vannak, de akár vele is felveheted a kapcsolatot. Én így a neten már beszéltem vele párszor, nagyon segítőkész.

2012. szept. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, akkor átnézem az oldalt.


S még további oldalakat, infókat várok másoktól is. :))

2012. szept. 10. 17:07
 3/7 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Az elgondolás jó! A hozzáállás is megfelelő!


Ha kinézted a tenyészcicát, kiváló vérvonalból, akkor a tenyésztő segíteni fog neked mindenben, hisz tudja, hogy kezdő tenyésztő vagy. Ő majd segít elindítani az 'vállalkozást'.

Sok sikert kívánok!

2012. szept. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igyekezni fogunk mindenben :))
2012. szept. 10. 17:17
 5/7 anonim ***** válasza:
2012. szept. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha már ilyen feltételeim meglennének, egy macska menhelyet nyitnék, vagy legalábbis sokat befogadnék.

De ez egyéni vélemény.

2012. szept. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Macska menhelyt én úgy tudom nem lehet családi háznál megtenni. Mert mindegyik menhely ahol voltunk már, mind távol van a várostól, vagy a város szélén, egy arra szolgáló telken, ahol csak a menhely van. Lakható ház nélkül.
2012. szept. 12. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!