Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Leszakadt a cicám farka?

Ada.Cicc. kérdése:

Leszakadt a cicám farka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma délután bejött az udvarról a cicám (4 hónapos) és a farka le volt szakadva.. néztem csak egy kicsit vérzett de fáj neki.. ha a hátától kicsit lejebb símogatom..

Jelenleg fekszik és pihen, ételt adtam neki .

4 hónapos cicus tehát nincs nagy farka .. de elég nagy rész hiányzik!

Rögtön viszem orvoshoz ahogy tudom de addig nem tudok valahogy rajta segíteni?

KÉRLEK SZÉPEN SEGÍTSETEK! nagyon el vagyok keseredve!



2012. szept. 13. 18:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
A macskának az egyensúlyozáshoz, esés közbeni megforduláshoz kell a farka. Remélhetőleg így is megtanul talpra esni. Egyébként a lényeg, hogy a seb el ne fertőződjön. Az orvos majd kitisztítja, ne aggódj, nem lesz nagy baj.
2012. szept. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Betadinnel kend be neki, de tényleg vidd el orvoshoz.
2012. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Csete Tamás ***** válasza:
70%
Én is nagyon sajnálom az Ön cicáját, szerintem el kéne vinni az orvoshoz. Én nem tudok választ. Elnézést a kellemetlenségért!
2012. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Jól mondja az első, a macskák a farkuknak köszönhetik a magabiztos egyensúlyukat. Nem akarlak elkeseríteni, de ha tényleg szinte az egész farka leszakadt, egyáltalán nem biztos, hogy életképes lesz a cica - vagy legalábbis nagyon nagyon sok törődést igényel majd. Tartsd szemmel a sebet addig, míg oda nem értek a dokihoz! Ő el tudja látni a macskád, és biztosan kitaláltok majd valami megoldást.

Hogy szakadt le a farka egyáltalán? :[ Talán elkapta egy kutya?

2012. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Szia az én 6 éves cicusumnak is kb 7-8 hónaposan leszakadt a FÉL farka és a régi 5 macskámból csak ő maradt életbe... ha az egész leszakadt az szívás:D de így fél farokkal ügyes.:)
2012. szept. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem az egész farka szakadt le mert kb 3-4 cm még megmaradt..

Valószínű hogy kutya volt,mert semmi olyan tárgy nincs az udvaron ami leszakíthatta volna neki..

2012. szept. 13. 18:57
 7/13 anonim ***** válasza:

Az állatorvosi rendelőbe ahova járok, lakik egy cica akinek nincsen farka. Egy baleset következtében vesztette el, nem volt gazdája, és befogadták végül a rendelőbe.

Tök jól el van, kijár az utcára, vígan éli életét. :)

2012. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Huuuh,ez megnyugtató válasz.. ma reggel ugyanolyan volt a cica viselkedése mint régen dorombolt,hízeleg,eszik.. kedve is nagyon jó játszik!

a farka még fáj neki de feltétlenül elviszem állatorvoshoz!

Köszönöm szépen a válaszokat!

2012. szept. 14. 08:29
 9/13 Vicuska87 ***** válasza:
Ahha, hát akkor siess vele az orvoshoz, ne fertőződjön el a sebe!
2012. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tényleg minél előbb vidd el, mert ha kutya harapta le valóban, akkor a nyáltól nem egyszerűen elfertőződhet!
2012. szept. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!