Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti vagy benti legyen a...

Kinti vagy benti legyen a sziámi cicám? A bentiek nem kéredzkednek ki?

Figyelt kérdés

Eddig mindig kinti-benti cicáim voltak, viszont eddig fajtatiszta cicám nem volt. Kapom a tanácsokat, hogy bent legyen, vagy éppen kint, vagy éppen sétáltassam pórázon és most már fogalmam sincs, hogy lenne a legjobb.

Ha benti lenne, soha nem is szeretne majd kimenni? Most 8 hetes.



2012. szept. 13. 08:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
2 éves (ex) kandur sziámink van. Iszonyatosan emberimádók (szó szerint rajong értünk), lakásban tartjuk. Nem igazán kívánkozik ki. Nyáron visszük magunkkal nyaralni, és akkor ott pórázon kimehet az udvarra. Én nagyon félnék, hogy valaki felkapja és elviszi, mivel gyönyörű állatok....
2012. szept. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Én nem merném kiengedni.mert félnék,h elviszi vki..szép cica lehet..tehát vkinek biztos feltűnne..
2012. szept. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Én fajtatiszta macskát nem engednék ki, mert sokkal nagyobb az esélye annak hogy valakinek megtetszik, fogja és hazaviszi, mint egy házi macska esetében.

De felügyelet mellett ki lehet menni vele a kertbe, de éjszakára szerintem jobb bent tartani.

A pórázon sétáltatás jó ötlet. Az más kérdés hogy mennyire kivitelezhető. Kevés macsekot lehet így sétáltatni, mert nem szeretik, nem szokták meg. Ha kicsi kortól kezdve (tehát már most is) szoktatod a hámhoz, akkor megszokja és beválhat a dolog! Először csak a lakásban használjátok a hámot, sétálgassatok, közben játssz vele, adj neki jutifalit. Aztán a kertbe gyakoroljatok ha már a lakásba szépen sétál... aztán jöhet az utca! :)

2012. szept. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
A miénk félt kimenni, soha nem akart kimenni, és mégis ellopták. Ne engedd ki, simán elviszik, a miénk emberszerető volt, de magától sose ment ki. Sokat ült az ablakban, a nénik ki akarták állandóan csalogatni, nem győztünk könyörögni nekik hogy ne csinálják, aztán egyszer jött egy munkás, valamit dolgozott a házban, meg akarta venni a cicát, mondtuk neki hogy nem eladó, és érdekes módon mikor elment a faszi, eltűnt a macska. És biztos nem magától ment ki, szerintem kicsalogatta valamivel, mivel már a vénasszonyoknak hála, kezdett felbátorodni és mindig kijjebb ment. Én még egyszer fajtatiszta cicát az ablak/ajtó közelébe se fogok engedni, vagy szerelek valami rácsot vagy nemtudom.
2012. szept. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Barátnőmnek van egy gyönyörű szép, fajtatiszta perzsa macskája. Amióta nála van, azóta szoktatta a cicát a pórázhoz, hámhoz. A macska már úgy jár-kel a pórázzal, mint egy kutya. Egyszer sétáltattuk, és odajött hozzánk egy nő, szinte felháborodva. Motyogta, hogy a macskának ez kínzás, és neki a szabadban kellene egerésznie, stb. Mondom neki, hogy ez mind szép és jó, de ha látna egy ilyen macskát az utcán, egyedül bóklászni, mit tenne? Válasza: Hazavinné...Na, mondom ennyi.


Úgyhogy az a tanácsom, ne engedd egyedül a szabadba, mert kb 1 óra múlva keresheted, de soha nem fogod megtalálni. Hidd el. Sokakat nem érdekel, hogy az az állat valakié, és szeretik. Simán felkapja és hazaviszi.

2012. szept. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Csatlakozom az előzőekhez: ne engedd ki. Pár hónap múlva kezdd el hámhoz, pórázhoz szoktatni és ha tetszik neki, vidd ki sétálni. Én is sétálok az egyikemmel, ő egy sima teknőctarka házicica. Imádja sétát, egy óra hossza általában elég neki, ha megunja, hazafelé veszi az irányt. 3. éve járunk le, de még mindig csodálkozást keltünk :)) "beszólást" sem kaptunk még eddig. a kutyákkal is prímán kijön.
2012. szept. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, meggyőztetek. A hámot már szoktatom, elég jól viseli, ugyanúgy elvan benne mint nélküle. Akkor végre sikerült eldönteni, nem mehet majd ki felügyelet nélkül, csak hámmal, majd később.
2012. szept. 13. 09:39
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Csatlakozom a többiekhez :) Bár én megvagyok lepve,hogy 8 hetesen már nálad van és a "tenyésztő" nem kötötte ki a kizálogasn lakásban tartást.
2012. szept. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Vicuska87 ***** válasza:
93%

Ha fajtatiszta cicád van, akkor a szerződésben, melyet aláírtál, amikor megvetted a cicát, abban ki van kötve, hogy csak beltérben tarthatod, ivartalanítási kötelezettséget vállalsz, és a macskád iránt felelősséggel tartozol, köteles vagy mindig a lehető legjobb módon a eljárni minden adott helyzetben!


Tehát szerintem, ha van ilyen papír a kezedben, akkor nincs is kérdés!

2012. szept. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Az én sziámimat így lopták el. Addig szomszédolt, hogy valaki lenyúlta. Most is van kettő, egy öt éves nőstény, és egy három éves kandúr. Mikor kicsik voltak nem engedtk ki őket. Ivartalanítás után vártunk még csillapodnak a hormonok, utána mehettek ki. Szerencsére így már nem vágyódnak ki az utcára és csavarogni. Az udvarból meg nem tudják kilopni, mert vigyáznak rájuk a kutyák. Ha csak egyszer is az utcán látnám őket, akkor inkább bent tartanám őket állandóan.
2012. szept. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!