Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Embertől kaphat el a macska...

Embertől kaphat el a macska betegséget (vírusos megfázást)?

Figyelt kérdés
Tesóm megbetegedett ezzel a jelenleg sok embert érintő vírusos, torokfájásos-megfázásos nyavalyával, és az lenne a kérdésem, hogy ezt a cicusunk is elkaphatja tőle? Vagy az embereket megtámadó betegségek nincsenek semmilyen hatással az állatokra?

2012. szept. 20. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:
az én egyik macsekom kiskorában(4 hónaposan) elkapta a mandulagyulladásomat,nagyon beteg és lázas lett. Amióta felnőttek,már nem kapták el,de óvatosságból olyankor nem simogatjuk őket.
2012. szept. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, csak fajtársaktól kaphatnak el bármit.


Ha például a kutyád parvós, azt a macska nem fogja elkapni. Ha a cica macskanáthás, azt a kutya nem fogja elkapni.

De ha esetleg az egyik kicsit megfázott, beteg, azt a másik elkaphatja, de embertől nem.


Engem is foglalkoztatott a kérdés, ezért rákérdeztem az állatorvosnál.

2012. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Érthető, hogy megkérdezem, hiszen féltem a kis állatkát. :)
2012. szept. 20. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!