Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a terhesség alatt betegsége...

Ha a terhesség alatt betegséget okozott a macska, azóta el lett tüntetve, baba születése után visszajöhet?

Figyelt kérdés
Én persze tiltakozom a macska ellen, de a család akarja. Mit tegyek? Úgy látszik nem értik meg a problémát :(
2009. jan. 20. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen betegséget? Ugyanazt a cicát hozzák vissza? Állatorvos látta?
2009. jan. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
50%
Terhesség alatt tudtommal a macska egyetlen betegséget okozhat, a toxoplazmát, ami a fejlődő magzatra veszélyes. Nem tudom, milyen más betegséget okozhatott neked...
2009. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ugyanazt a macskát, és igen, toxo. de egyelőre "túléltük" :S
2009. jan. 20. 11:16
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Szia. Ha a toxoplazmára gondolsz, akkor azon csak egyszer lehet átesni, és csak terhesség alatt okozhat gondot a babára nézve.
2009. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötekedésből, de egy csomó betegséget okozhat: allergia(az is betegség), élősködők stb., tényleg nem okoskodni akarok, csak gondoltam megmagyarázom a kérdésem. Ha állatorvos szerint egészséges a cica, nem lesz semmi bajod, azért én elvinném rendszeresen kontrollra. Mi szobakutyusunkat is rendszeresen látja orvos. Ilyenkor nagyon fontos még a rendszeres féreghajtás. Ha kijár a cica légy nagyon óvatos. Lehet, ha nem kifejezetten szobacicus én addig nem engedném a lakásba.
2009. jan. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

utolsónak köszönöm. én meg egyébként allergiás is vagyok rá. kijár néha.

valószínű akkor nem fogom engedni, hogy visszajöjjön

2009. jan. 20. 11:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is kijárósak a cicák (2 db), de csak a szobákba nem engedem be őket. Ha nagyobb lesz a gyerek, össze fogom ismertetni őt a nyaukkal. :) Essen csak át a toxoplasmosis-on még gyerekkorban! Én is átestem még gyerekként, így legalább nem kellett aggódnom emiatt (is) terhesen!

Ha allergiás vagy rá, akkor viszont csak óvatosan!

És igen, mképpen rendszeresen lássa állatorvos a macsekot!

2009. jan. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!