Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mesélne valaki, aki vásárolt...

Mesélne valaki, aki vásárolt már neves tenyésztőtől Maine Coon cicát, hogy mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Volt már olyan aki megbánta pl? Stb,stb. Minden érdekelne onnantól,hogy hazavitte a cicát....Már ha van itt válaszoló akinek van.

2012. szept. 19. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is eldöntheted, hogy show - tenyésztési - vagy kedvenc célra veszed a cicát. A tenyésztési példány sokkal drágább, ellenkező esetben ha kedvencként veszed, ivartalanítási kötelezettséged is lesz. Sok tenyésztő csak ezután adja oda a törzskönyvet. A macska normál ára 90 000 Ft, ha tenyésztésre vásárolod, akkor kb 150 000 Ft-ot még rá kell fizetned.


Fontos, hogy legyen törzskönyv, mert ez mindkettőtöket bebiztosít. Így nyilván drágább a macska, de nagyobb esélyed van rá, hogy egészséges, nem lesz a későbbiekben probléma vele. Ellenben ha tk nélkül veszed, mert az milyen jó olcsó, akkor előfordulhatnak már nagyon hamar olyan betegségek, amikkel az ember jobb esetben nem találkozik. A törzskönyves macska szülei sokáig visszavezethetőek, szűrve vannak a legtöbb súlyos és halálos kimenetelű macskabetegségekre.


Fontos, hogy a tenyésztő, akit kiválasztasz, neked is szimpatikus legyen. Ne csak azt lásd, hogy milyen szépek a cicák. Ha a tenyésztővel valami nem stimmel, inkább ne vásárolj tőle. Figyeld meg a macskát eredeti helyén, esetleg a többi macskával. Hol tartja őket a tenyésztő? Miket ad nekik? Egy magára valamit adó tenyésztő általában a prémium tápokat is meg tudja neked szerezni olcsóbban.


A macskát prémium kajával kell etetni. Szoktam mondani néha, hogy a macskát nem megvenni a drága, hanem fenntartani, mint egy autót... :D Sajnos ez ezzel jár. De lehet neki adni olcsóbb tápokat is, meglesz az eredménye előbb vagy utóbb. Sz*rral etetni kár.


A Maine Coon nagyon jó fej macska, ideális bárkinek, jól elvan egyedül is, de igényli a társaságot. Ha hazajössz mint egy kutya üdvözöl, bebújik az öledbe még kajálás után is. Képes apportírozni, trükköket megtanulni, kommunikál feléd, kurrogva hív és keres. Bundája középhosszúnak számít (kiállításon is ilyen csoportban nevezik), különösebb gondozást nem igényel, bár én szoktam fürdetni és fésülgetni, amikor van időm. A bundája nem csomósodik, viszont ha kiengeded esetleg néha (csak óvatosan), összeszed mindenféle bogáncsot.


Ha kiállításra elviszed, azt ivartalanítottként is megteheted, jól bírja a gyűrődést, lehet vele járkálni, nem fog kiszökni a kezedből. Türelmes fajta, valóban igaz, hogy szelíd óriás. Minél idősebb, annál türelmesebb, véleményem szerint.


Én nem bántam meg. :) Egy külön személyiség, egy külön kis élet ez a macska. Annyira jó fej, összehasonlíthatatlanul más mint egy házi. Nem nézem le a házimacskákat, nekünk is van, de a viselkedésük között van különbség. Ez a macska nem fog elmenni tőled amint bekajázott. Ott ül melletted, néz, követi a mozdulataidat, beszél hozzád, ha alszol rádfekszik, odatolja a kis seggét az arcodhoz és jó nagy hangerővel dorombol. Nem fogsz mellélőni, ha ezt a fajtát választod.


Én Vértes Gábortól, az Angelic Coons kennelből vettem a cicámat, s ezzel örökre letettem a voksom a Coonok mellett. :)


Nagyon szívesen mesélek még, mert most van időm is, illetve imádom ezt a témát. :)

N 23

2012. szept. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ma Magyarországon a kijáró macskák alig néhány százalékát ivartalanítják csupán, ezért becslések szerint 5000 és 10000 közé tehető a naponta megszületett kiscicák száma, s ezek több mint 90%-ának a legcsekélyebb esélye sincs szerető tulajdonoshoz kerülni. Mentsen meg Ön is sok esélytelen bűbájos kiscicát azzal, hogy nem tenyésztett macskát vásárol!
2012. szept. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!