Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kutya és macskaszőrre mi a...

Kutya és macskaszőrre mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Van 4 macskánk és egy kutyánk, s pár év alatt mindenhol ott vannak a szőrjei, a szőnyegen, az ágyteritőkön, ruhákon, és hogy lehetne eltüntetni, és meggátolni hogy ne huljon a szőrük ennyire a házi állatainknak?

Talán valami gyógyszer vagy hasonlót kell nekik adni?


2012. jan. 6. 13:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem. Talán inkább rendszeresen kellene takarítani... Porszívó minden nap, a szőnyegről pedig vizes kézzel kell felpödörni azt, amit a porszívó nem szed fel...
2012. jan. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Figyu. Takaritunk minden nap. De akkor is van. Nyagyon hullik a szőrük, főleg a kutyának.
2012. jan. 6. 14:01
 3/16 anonim ***** válasza:
Legkönnyebben vizes gumikesztyűvel tudod letakarítani. Víz alá mártod a kesztyűs kezed és egy irányba simogatva a textilt, szépen összszedi egy helyre. Kicsit macerás, de eddig ez a legjobb, mert még porszívóval sem tudtam olyan szépen összeszedni.A szőrhullás megelőzésére lehet Malt-soft pasztát adni nekik, de ha szerzel be Furminator fésűt, azzal olyan szépen rendben lehet tartani, hogy hihetetlen. Igaz, elég drága, de miután csak jókat olvastam róla, megkockáztattam és valóban: azóta egy hét alatt jön össze annyi szőr, mint azelőtt egy nap alatt. Két cicám van, sokat játszanak és bizony repül a szőr. Nézz utána a neten.
2012. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Minden nap fésülni kell őket, akkor a fésű összeszedi a szőr nagyját. De amúgy szerintem egyszerűen el kell fogadni, ahol állat van, ott állatszőr is lesz, ezzel nem tudsz mit kezdeni.
2012. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Fésüld ki őket, amilyen gyakran csak tudod. Ruhákról, egyebekről pedig könnyen eltüntetheted a szőrt egy tapadós hengerrel.
2012. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Vizes gumikesztyü,vizes szivacs,mindekettö jo,esetleg kis kefe is összehuzza a szört,kissebb területröl,de akar szönyegröl is.
2012. jan. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ne tartsd őket a lakásban. Még egy állat is sok bent,nemhogy 5.
2012. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Vannak bizonyos porszívó készülékek amik mossák is a szőnyeget amikor porszívóznak.Szerintem vásárolj egy olyat.
2012. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Végre normális válaszokat kaptam, nemúgy mint az első hozzászólótól.
2012. jan. 6. 15:35
 10/16 anonim ***** válasza:

És mégis mi a problémád a válaszommal? Ugyanazt írtam mint a többiek: vizes kéz és takarítás.

A fésülésről annyit, hogy nekem is van furminatorom, de azt eleve nem is szabad minden nap használni, maximum hetente 2 alkalommal, mert nagyon meg lehet vele tépni az állatot (de a szőr attól még hullani fog - amíg van szőr, addig hullik sajnos).

Nekem két rövid szőrű macskám van a házban, és hiába takarítok állandóan, elég ha egyszer lefekszenek valahová, és máris ott marad egy rakás szőr. Ezzel nem lehet mit csinálni. És ez csak két macska....Le lehet teríteni a kanapét és a foteleket, van varázshenger, de attól a szőr még szállni fog. Barátnőméknek egy cicájuk van, mégis észrevehető a szőr, pedig ők is takarítanak rendesen. Ne haragudj, de 5 állat RENGTEG egy lakásban, úgyhogy kizártnak tartom, hogy számottevően csökkenteni tudnád a kihulló szőr mennyiségét. Ezt sajnos el kell fogadni, hogy ahol állat van, az mindig észrevehető, SOHA nem lesz olyan makulátlan a lakás, mintha nem lenne állat. Az pedig, hogy hullik a szőrük, természetes. Télen azért mert fűtitek a lakást, nyáron azért mert meleg van, és egyébként is mindig hullik, olyan mint a haj...

2012. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!