Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám állandóan az almába...

A macskám állandóan az almába jár és mintha WC-nie kell. De nem jön semmi és most már vérzik is. Holnap visszük állatorvoshoz. Szerintetek mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

2012. szept. 21. 20:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
7%
Holnap kiderül.
2012. szept. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Alsó húgyúti szindróma:

[link]

2012. szept. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is ez van. Nagy valószínűséggel húgyköves. Ha megkapja a szükséges kezeléseket rendben lesz, de ezzel már egész életében foglalkozni kell.
2012. szept. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Húgyköves szerintem is. Nem tudnátok már ma elvinni orvoshoz? Ez elég fájdalmas is, főleg ha már vérzik.
2012. szept. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ja, most nézem, ezt tegnap írtad. Jobbulást a cicának!
2012. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ma elvittük dokihoz és kapott szurit meg gyógyszert. Kiváltottunk neki egy gyógyszert amit 5 napig kell szednie naponta 2x. Húgycső fertőzése van szegénykémnek mert az ivartalanított cicáknál ez sűrűbben megesik. Büszke vagyok a cicumra mert meg se mukkant a vizsgálat alatt és a szurit is jól tűrte :)
2012. szept. 22. 16:07
 7/23 anonim ***** válasza:

Ha csak húgycső fertőzés akkor mázlid van. :)

Mindenesetre ha máskor is kiújulna mindenképpen kérj egy vizeletvizsgálatot.

Nekem is ez volt a lánycicámnál, fél évig hordtam orvoshoz, mert folyton visszaesett. Aztán elvittem máshova ahol csináltak vizeletvizsgálatot, és kiderült hogy húgykő. Azóta jól van. :)

És én annyira szerencsétlen vagyok, hogy a másik cicám is húgyköves. Vele nem volt ilyen szerencsém, mert ő fiú, nekik sokkal szűkebb a húgycsövük, őt műteni is kellett.

2012. szept. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Most már csak a gyógyszer beadást kell valahogy megcsinálnunk.. :D Mutatta,hogy kell az orvos de én valahogy félek h megfullad v ilyesmi :s
2012. szept. 22. 19:58
 9/23 anonim ***** válasza:

Nekem egy 8 kilós vérmacskám van. Még a doki is csak védőkesztyűben mer hozzányúlni. Hát nem egyszerű neki gyógyszert beadni az biztos.

Én úgy szoktam hogy hanyatfektetem, a lábaim közé veszem, ráülök (persze nem a teljes testsúlyommal), lenyomom a gyógyszert a szájában ameddig csak tudom, majd összeszorítom a száját, hogy ne tudja kiköpni.

Egyszer két hétig kellett gyógyszerezni. Először még egész könnyű volt, de idővel egyre nehezebb lett, mert mindenféle cseleket talált ki. Pl felpöndörítette a nyelvét, meg ilyenek. de végül mindig sikerült valahogy, bár mindig nagy küzdelem volt. Egy a lényeg, nem szabad sajnálni.

Elég brutálisan hangozhat ahogy leírtam, de ő tényleg az átlagosnál jóval nagyobb és jóval erősebb macska.

2012. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nem szeretnek kemény dolgokat egyben lenyelni, meg akarják rágni, viszont ha nem stimmel az íze, akkor kiköpik. Nálam az vált be, hogy kombinált fogóval óvatosan porrá törtem a tablettát és egy kettéhajtogatott papírcetlibe szórtam. A macskát fel kell ültetni az embernek kényelmes mellmagasságba és hátulról két ujjal átfogni a fejét. Hüvelyk és középső ujj a szája sarkainál a bőrt egy kissé erősebben benyomva a fogak közé. Ettől ösztönösen szép nagyra eltátja a száját a cicus. Szoktam nekik nyugtatólag mondani, hogy "No mondd szépen: Á!" :)

Mivel a fejét a tenyeredtől hátrafele nem tudja kivonni, a macsek teljesen mozgáképtelen. Harapni nem tud, mert saját húsába nem akar és nem fog megkarmolni sem, mivel a szemét is kiárnyékolja a kezed.

Eközben bal kézzel a vályú alakra hajtott papírról a gyógyszert szépen a szájába tolod. A keletkező szájnyitási reflex miatt képtelen lesz a nyelvét felemelni, vagyis a port a nyelvre rá tudod önteni.

Ezután fontos, hogy mit teszel! Egyik lehetőség, hogy fogsz egy vékony vízsugarat kibocsátó viráglocsolót és a szájpadlásra célozva egy kisebb spriccel kiváltod a nyelési ingert. Ezután fejét elereszted és simogatással rögtön megnyutatod. Símán le szokta nyelni, semmi se megy mellé! A másik lehetőség, hogy szárazon nyeleted le vele, de et kevésbé szokta szeretni. Ilyenkor ahogy elereszted a szájsarkot, azonnal össze kell szorítani a pofáját és fél perc, egy perc után lenyeli. De vigyázni kell, mert néha kamuzik és ahogy elereszted, a por egy részét kiköpi... :) Nekem a vizes technika vált be egy pumpás viráglocsoló formájában. A harmadik nap után a macsek annyira tudta a dolgát, hogy gyógyszerezési időben a locsoló körül somfordálva és nyervogva kérte az adagját. Amíg egész tablettákkal próbáltam ökörködni, addig ilyen nem volt. :)))

2012. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!