Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Életben lehet-e még?

Életben lehet-e még?

Figyelt kérdés

Tegnap anya elvitte az egyik cicánkat d.e. ivartalanítani. Mikor hazajöttem, még a matracon feküdt, aztán megpróbált felállni, ment 2 lépést, és elesett. Ez persze érthető, az altatás miatt. És ,hogy le ne essen a teraszról, egy párnára lefektettük a fűbe. Ja és azt tudni kell róla, hogy kinti cica. Az előzőleg ivartalanított macskáink is kint tértek magukhoz, és nem volt semmi gond. Na de... fél óra múlva kimentem megnézni, és egyszerűen csak felszívódott. Nem tudom, hogy tűnhetett el, mert a kerítés 150 cm, és egy lyuk sincs rajta. Fél óra alatt meg nem hiszem, hogy normálisan tud mozogni, és főleg nem ugrálni..

Azóta nincs meg, és már nagyon aggódom érte!

Vissza találni biztosan tud, mert naponta nem sok időt tölt itthon, mindig vadászik, vagy csavarog. Annyira nem is aggódnék érte, mert van egy másik cicám,aki valamikor egy hétre eltűnik, de mindig visszajön, de ilyen állapotban...



2012. szept. 26. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm macskája, kinti volt, nőstény, tehát erős volt az altatás. Ő is kint volt tartva, és amint fel tudott állni, elment valamerre. Akkor jött haza, mikor más teljesen kialudta magát, gondolom bebújt valahova. Remélem a tied is csak elbújt aludni valami bokor alá vagy valahova.
2012. szept. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem csak elbújt egy időre.
2012. szept. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vicuska87 ***** válasza:
84%
Ivartalanítás után, mindig bent, szem előtt van a macska, hogyha bármilyen komplikáció van, akkor közbetudj lépni!
2012. szept. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én macskám is kinti, de ivartalanítás után bent volt. Bizz benne, hogy nem ment messzire és pihen valahol. De ha kutya elé került, nem tudott elmenekülni. Vagy ha úttestre ment ki, nem tudott a kocsi előtt gyorsan elslisszolni. Nem akarlak ijesztgetni, de nagy felelőtlenség volt anyud részéről, hogy műtét után kirakta a kertbe.
2012. szept. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg mindenhol, a leglehetetlenebb helyeken is. Ha van kedvenc kajája, rakjál ki, az illatára előbb-utóbb előbújik.
2012. szept. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak bebújt valahova, egy okos macska ilyen állapotban nem mászkál el mindenhova. Nálunk sem jöhetnek be a lakásba sajnos, mikor még félálomban van jobb a ketrecben hagyni, úgyis ha kijön csak ide-oda dülöngél vagy alszik. Ha a szállítóban hagyod, forgolódik kicsit, nyávog, alszik egyet és utána lehet kiengedni.
2012. szept. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Műtét után egy kis ideig legalább bent lehetett volna hagyni a cicust. Főleg mikor kezdenek ébredezni nagyon megvannak rémülve. Az én cicám is mikor hazavittük műtét után nagyon meg volt ijedve, hogy hol van és mi történt vele.....ott kellett nyugtatgatnunk és persze nagyon fázott is be kellett takarni. Figyelni kellett hogy ne igyon semmit és ne is egyen amíg teljesen magához nem tér. Remélem, hogy jól van a cicus és mihamarabb előkerül :)
2012. szept. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi van a cicával? Előkerült?
2012. szept. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ma, mikor újra elmentem megkeresni és nem találtam, bementem a házba. Negyed óra múlva kinéztem az ablakon, és nem ő sétált kint?! Azt hittem szellemet látok, de annyira örültem neki :) teljes épségben volt, csak egy kicsit le volt fogyva. Bár 3 nap után ez érthető.. Most is itt pihen a házban :) Egyébként köszönöm a tanácsokat!
2012. szept. 28. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!