Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1,5-2 hetes cicákat találtam....

1,5-2 hetes cicákat találtam. Már járnak, nyitva a szemük, de nagyon esetlenek. Életben fognak maradni? Megcumiztattam őket mézes tejjel!

Figyelt kérdés
2010. máj. 30. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, jól tetted. De a méz nem kell mindig, inkább sima langyos tej.Megtanulnak tálból inni.
2010. máj. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kukkantsd meg ezt, nagyon hasznos:

[link]

Most nem mondom, hogy grammozzál, mert máshogy nem megy, meg mit tudom én, de nagyon jó iránymutatás.

2010. máj. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos én úgy tudom, ekkora cicáknak még nem szabad tehéntejet adni, mert elpusztul(hat)nak tőle!!! Sürgősen hagyj fel vele, míg ki nem deríted, ez igaz-e, különben meghalhatnak. Legjobb volna egy állatorvos véleményét kikérni.

2010. máj. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De van egy anyjuk is nem, az szoptatja.
2010. máj. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, szabad, csak forralva, vízzel higítva.
2010. máj. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

23.24 valószínűleg van anyjuk. Valahol. Csak sajnos sok mindenki úgy oldja meg a felesleges kismacska kérdést, hogy fog egy dobozt, bele teszi a kismacskákat és kiteszi valahova őket, aztán hazamegy, leül tv-t nézni és el is felejti az egészet. Ezeket aztán vagy megtalálja valaki, vagy ott pusztulnak éhen-szomjan.


A tehéntejet valóban nem javasolják, a felnőtteknek főleg nem, ennek ellenére rengetegen neveltek fel macskát rajta. Esetleg ha megy próbálkozz pépes kefír-kenőmájjassal mondjuk. Végül is nekünk sem kéne a sok szart ennni, mert meghalunk, rákosak leszünk, fosünk stb. és még is megesszük és elvagyunk rajta bár lenne jobb is.

2010. máj. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
van külön ilyes esetekre táp,gyógyszertárban kérdezd meg...nekünk a kiskecskénk anyja felakasztotta magát (ez nem poén) őt is etetni kellett
2010. máj. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nyugi, én neveltem már tejen cicát. Kicsit hígíthatod atejet, ha fostosak lennének tőle esetleg. A kismasckának hét élete van, agyon se lehet csapni. Nme döglik meg olyan könnnyen. Csak nevelgesd, és keresgesd nekik a gazdit! Hány van?

Egy a lényeg: nehogy megfázzanak! Mert abból nag ybaj lehet. A tej jó, és majd lehet májkrémet, reszelt főtt tojást is adni nem soká.

2010. máj. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
kiscicáknak TILOS higítatlan tejet adni! még a felnőtt macskáknak sem szabad! de természetesen amit a boltban megveszel zacskós/dobozos tej az valamilyen százalékban higítva van, de inkább adj hozzá még egy kis vizet, úgy biztonságosabb!
2010. máj. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Reggelre megmaradtak szerencsére. Kicsit kakiltak, de most reggel a tej után befosott az egyik, de sztem nem lesz baja. :) 2 van. Találtam nekik mamát, ott lesznek 1 hónapig kb. Egyébként be fogja fogadni őket? Mert úgy hallottam, h ha ember hozzáér a kicsikhez,akkor utána ellöki. Ez igaz?

2010. máj. 31. 10:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!