Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil a cicám a mosogatóba?

Miért pisil a cicám a mosogatóba?

Figyelt kérdés

2 éves kandúr macskáról van szó, eddig SOHA ilyen probléma nem volt vele! Mindig csakis az alomjába végezte a dolgát! Nem mindennapos a dolog, de például tegnap is belepisilt a konyhába a mosogatóba. Mit tudnék tenni ez ellen?

Előre is köszönöm a segítséget!


2012. okt. 2. 18:32
1 2
 1/14 anonim válasza:
65%
ujra akarja hasznositani a vizeletet most mi ezzel a gond?
2012. okt. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
nálunk anyum cicája esténként a kádba szokott potyogtatni, ha érted mire célzok...pedig ott az alom, ki is jár a ház elé és mégis...örök rejtély számomra ez a macskavilág...leszoktatni szerintem nem lehet, max meggátolni, pl vizet engedsz a mosogatóba, kevés cica szereti a vizes tappancsot :) nálunk ez bevált a kádas macskusznál, de azért nem olcsó minden estére engedni 5-6 centi vizet a kádba így inkább szorgosan sikálunk és fertőtlenítünk :)
2012. okt. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az újrahasznosítással semmi gond, de mivel egy ivarérett kandúr macskáról van szó, annyira tömény (bocsánat a kifejezésért) macskahúgy szag van, hogy nem lehet elviselni!

És ugye nem lehetek mindig a sarkában, mire észrevesszük, már az egész lakásban érezni!

A vizes ötlet nem rossz, bár én most mosogatókefét, tálcát , poharat teszek a csapba, hogy ne tudjon odaférni! :) De ez hosszú távon nem megoldás, nem akarom, hogy utána meg pl. az ágyba pisiljen, mert a csapba nem tud...

2012. okt. 2. 18:48
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:42!


Miért nem hagyjátok benne a fürdésnél és zuhanyozásnál a vizet amivel leöblítitek magatokat? Elég, ha csak az utolsó fürdőző hagy kis vizet. Am szerintem 10 liter elég lenne. Amúgy az ötleted jó én támogatom!

Vagy ha van olyan szag amit a cicád nem szeret akkor azt tedd a mosogatóba! Esetleg jó nagy tálat szájjal lefele akkor nem tud belemászni.

2012. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Vicuska87 ***** válasza:
100%
Én ivartalanítattnám mindenképpen!
2012. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:49: na ez jó ötlet :) túl egyszerű megoldás lett volna az utolsó fürcsiző vizét benne hagyni :D köszi a tippet :)


amúgy hosszútávon szerintem a vizes dolog a leghatásosabb, és készíts be szerintem egy spriccelős flakonba (én kifogyott avon naturals-es testpermetes flakont használok) viet, és ha rajtakapod spriccelj rá a cicára :) ez nálunk használt az egyik cicánál az 'asztalra járkálás megszüntetése' projectnél :) egy ideig meg lesz rád sértődve, de tudjuk milyenek a macskák...akár azért is képesek napokra besértődni, ha lezavarod a párnádról őfelségüket :D

2012. okt. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az ivartalanításon már én is gondolkoztam, de azt hallottam, lehet csak tévhit, hogy az ivartalanított cicák utána már nem "élnek teljes életet". Utána már csak olyan kaját eszik, ami kimondottan az ilyen cicáknak való, felborul a kis lelki világuk! :(

Anyuék cicája is ivartalanítva lett, és rá fél évre elpusztult! :(

2012. okt. 2. 19:15
 8/14 A kérdező kommentje:

Egyébként a spriccelős ötlet sem rossz, csak mint írtam, sajnos nem tudok mindig a nyomába lenni! :)

Eddig sajnos nem sikerült még rajtakapnom, mindig csak a végeredmény fogadott, mikor hazaértem!

2012. okt. 2. 19:19
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindig tiszta az alma, nem ratátok máshelyre, nem volt valami változás a cica életében? A vízengedős jó ötlet.

Nem hazsnáltok másmilyen mosogatószert, mert lehet, hogy erős a szaga és úgy érzi, hogy elfoglalták a területét és neki meg kell jelölnie.


Az ivartalanítással egyáltalán nem borul fel a lelkiviláguk és ételváltozás sem kell. Nőstény ivt. cicám ugyanúgy topixot kap, játékosabb és aranyosabb. :)

2012. okt. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan nem ismerem a macskáknál, de rengeteg állatfajt ismerek és meg olyat soha nem halottam hogy az ivartalanítástól lecsökkenne a várható élettartalma (1-2 ritka esetben, a műtét következtében), sőt számos betegség megelőzhető vele.
2012. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!