Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám ételt lopott az...

A macskám ételt lopott az asztalról. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 és fél éves, sziámi. Eddig soha nem csinált ilyet, mindent az asztalon hagyhattunk. Most egy 3 hét leforgása alatt 2x is megtette. Mit mond a macskapszichológia? Én már azon gondolkodom, hogy nagyon kemény telünk lesz és hajtja az ösztön, h felszedje a hurkákat télre...

Valakinek tapasztalata?


köszönöm!



2012. okt. 9. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

"Megtanítanám" neki, hogy nem szabad.

Egyébként amikor volt közönséges házimacskánk, annak sem engedtük meg, hogy asztal melletti székre felüljön, felugorjon. Ha ezt meg tudod vele tanítani, akkor már véletlenül sem fog az asztalra ugrani. Remélhetőleg!

2012. okt. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vicuska87 ***** válasza:
69%

Ebben lehet valami, mert az én macskáim is úgy tápolnak, mint az állat! Rengeteget esznek 1 hete!

Lehet megtetszett neki ami az asztalon van.

Figyelj az asztlara, és ha próbálkozik, akkor koppints az orrára, vagy szólj rá!

2012. okt. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak macskáim, ételt nem szoktam elöl hagyni, főleg nem olyat ami esetleg megtetszhet nekik, pl hús.
2012. okt. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én macskám is mindig csak enne mostanában. Sőt a szomszéd macskája is folyton kunyerálna. Szerintem biztos érzik, hogy szükségük lesz vastagabb zsírpárnára.
2012. okt. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
57%
Tartsál az asztalon egy kutyát. :)
2012. okt. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát nálam sem a koppintás, sem a szépen kérés, hangosan kérés nem vált be. Kisebb korában lopkodott a pultról/asztalról, én spriccelős locsolóval vizeztem. Ha felugrott, lespricceltem. Meg is tanulta hamar, hogy ha felugrik, vizes lesz. Csak arra vigyázz, hogy ezeknél a locsolóknál több funkció van. Van amelyik messzire lövi a vizet, de erős sugárban. Ezt inkább ne alkalmazd. A másik fajta jobb, ami kisebb távolságra spriccel, de sokat. Ez a permetsugár.
2012. okt. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

az asztali kutyán jót nevettem :D


A két kerti macsesz is tömi magát, folyton éhesek. Ez ilyen október tájt jellemző, gyüjtik a zsirt, bundát. De egyetlen évben sem volt kajalopás.

Papuccsal megkapta a magáét.Csak attól tarok, hogy a koppintás egy óra múlva el lesz felejtve...(részéről).

A vizispricc nem rossz ötlet. Majd anyum virágspriccelőjét odakészitem. Ami nekem furcsa volt, h pl szendvicssütős szendvicset húzott le az asztalról...???sosem enné meg a kenyeret. Az már más tészta, hogy a csevapért is felugrott. Ott már látom értelmét :)

2012. okt. 9. 13:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem akarta ő a szendvics-sütőt lerántani, csak véletlen volt! :)))

Márpedig, ha a kutyák-macskák ilyet éreznek, akkor kemény télre számíthatunk! Remélem tévednek!

2012. okt. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A macskákkal az a baj, hogy nagyon öntörvényű, de ravasz állatok. Ha az emberhez kötik a kellemetlen élményt, ugyanúgy lopnak, csak megvárják, míg senki nem lesz a közelben. "Csapdát" kell állítani nekik. Erre van néhány trükk, például ha mozgásérzékelős riasztót jó hangosra állítva az asztalra irányítasz, és kiteszel valami jó illatos "csalit", mikor éhes a cica. Nem muszáj venni, talán lehet kölcsön is kérni ismerőstől. Vagy vannak olyan csengők, amiken lehet állítani, milyen hangon szóljanak, valami éles, irritálót ki kell választani, feltekerni a hangerőt, az asztalra tenni, és a másik szobából webkamerán át figyelni a konyhát. Esetleg szintén webkamerán figyelni, és ha felmegy az asztalra, távolról észrevétlenül vízipisztollyal lepsriccelni, aztán gyorsan eltűnni. Ha nem köti hozzád a rossz élményt, a kapcsolatotoknak sem árt.
2012. okt. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ!
2012. okt. 10. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!