Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ha a cicám...

Mit csináljak ha a cicám ennyire idegbeteg?

Figyelt kérdés
Van egy már több mint másfél éves macskám, és akárhányszor meg akarom simogatni, mindig beidegeskedik, csak néha jön oda dörzsölődni de ha hozzáérek, már akkor támad, és iszonyatos amikor belevájja a körmét a kezembe. Mindig bejön a szobámba, és felmászik az ablakba, majd ha megunta odaül az ölembe, és csak a fejét lehet megsimogatni. Azt is félve. Ezt nem lehet már sehogy megszüntetni?
2009. aug. 6. 01:03
1 2
 1/14 anonim válasza:
7%
úútálom a macskákat...
2009. aug. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kasztrált a cica?
2009. aug. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom kandúr, azok szoktak ilyen idegbetegek lenni...

nekem az oldotta meg, hogy egy időben Kormi megverte a több "kis kandúrt"(akkor még kölykök voltak)... Mivel ő akkor már elmúlt 2 éves, simán ki tudta volna nyírni őket. Folyton kiabáltunk vele, és mindig kiraktuk a házól. Aztán a kiskandúrok megnőttek és Kormi ellen fordultak. Ekkor kormi már nagyon "gyenge" volt és minden méltóságát elvesztette. Aztán arra járt egy óriási kandúr aki jól megverte (tudom, hogy ez így nagyon rosszul hangzik, de tényleg szeretem a cicámat, és az összeverés után rohantunk az állatorvoshoz, hogy rakja rendbe a sebeket!!!)

2009. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kiskorában nem játszottatok vele támadósat? Én egyszer elrontottam így nagyon az egyik cicámat, végén úgy viselkedett mint a tiéd, kasztráltattam, de azután sem javult meg. Nőstényről beszélek, nem tudom a tiéd milyen.

(Mindig engedtem, hogy megtámadja a kezemet, mert olyan kis aranyos volt ahogy lecsapta a füleit és ez lett a vége)

2009. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nincs kasztrálva, de játszottam vele kiskorában. Az összes eddigi macskáimmal ezt tettem, de a végén mindegyik felnőtté vált és akkor már nem is játszottunk, csak simogattam őket. Viszont a második válaszolónál nem értem hogy mire akart kilyukadni! Most akkor veressem meg egy másik macskával az enyémet, és akkor majd visszavesz a modorából? =D
2009. aug. 6. 16:47
 6/14 A kérdező kommentje:
ja amúgy az enyém kandúr igen.
2009. aug. 6. 16:48
 7/14 anonim válasza:
100%

sok macskám közül ilyen még nem volt (olyan igen, aki 5-10 perc símogatás után mindig támad). Irodalomban olvastam ilyenről, állítólag csak ivartalanítás segít, az sem biztosan.

Próbáld meg esetleg úgy nevelni, mint az anyukája; ha karmol, adsz egy pofont és felállsz, elmész. Ha nem karmol (vagy behúzott karmokkal), simogatást kap

2009. aug. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Ki fogom próbálni ;D
2009. aug. 9. 23:14
 9/14 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt, az oldotta meg hogy beszereztem mellé egy kiscicát. Gondolom már be volt kicsit kattanva az egyedülléttől (szobacica, egyedül nevelem, sokat dolgozom), és ez segített. Azóta két nagyon cuki kedves cicmókom van. :)Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy két cicát tartson. Végülis ahol egynek van hey, ott kettőnek is. És nem duplaa gond, csak dupla élvezet. :)
2009. aug. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
nekem 3 cicám van, igaz nem kicsik, a kis idegbetegem a legfiatalabb. de amikor pici volt is csak én játszottam vele, a többi cica mindig ideges volt amikor játszani akart velük a kis hercegem :) így hát legtöbbször most is csak magának hempereg a szőnyegen, mert nem merek hozzányúlni, különben bedurvul és szétcincálja a kezem :D a pofont is majd valahogy óvatosabban fogom, nehogy visszaüssön :DD
2009. aug. 10. 01:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!