Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mért csinálja ezt a cicám?

Mért csinálja ezt a cicám?

Figyelt kérdés
Fiú cica (2 hónapos). Nemrég hoztam haza, csináltam neki almot és elsőre megtanulta hogy ott végezze el a dolgát. Pár nap múlva észrevettem hogy az ágyamra pisilt. Megszagoltattam vele és kikapott, de másnap újra megcsinálta és ma megint.

2012. okt. 11. 00:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszagoltatod vele az semmit se ér, ez tévhit. Fogalma sincs a macsnak, hogy miért nyomod bele az orrât a pisijébe. Bântàssal se mész semmire. Ilyenkor azt kell csinãlni, hogy figyeled, és ha az alomba vègzi a dolgât RÖGTÖN jutalomfalatot adsz neki. Ha pedig azt látod, hogy màshol pisilni kèszül: egyenesen mereven fenntartja a farkàt és a földet szaglâssza, megfogod és ràteszed az alomra. Így kell őket alomra szoktatni. Fontos, hogy az alom tiszta legyen, mert csak akkor hasznàlja, kényesek erre. Meg a kajàjukat se szabad az alom közelébe rakni, ugye te se a wc-n eszel, ők is ìgy vannak vele.
2012. okt. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2012. okt. 11. 01:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én ugy tudom hogy a szarjukat belekell rakni az alomba, és akkor legközelebb odamegy
2012. okt. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
"kikapott" inkább keress neki egy rendes gazdát, a szüleidet meg jelntsd fel, ha veled is ezt csinálták.
2012. okt. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vicuska87 ***** válasza:

Azért mert még nagyon kicsit!


Türelemmel kell lenni iránta, hisz te sem voltál elsőre szobatiszta azt hiszem!

2012. okt. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon kicsi a macska. Ennyi idősen az enyém is bepisilt. Ilyenkor még nem tudják visszatartani, felébrednek és hoppá már pisilnek is. Jól tetted, ha kicsit kikapott, a macska nem tanul a szép szóból. Ha viszont az alomba pisil, dicsérd meg, így teljes a tanítás. Én kizártam a bepisilős macskámat az előszobába, ha nagyobb lesz, bejöhet, de többen vannak kint, eljátszanak egész éjjel.
2012. okt. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

02:11-es: Bocsi de te nagyon hülye vagy:D Az hogy kikapott, nem azt jelenti hogy agyonvertem szerencsétlent. Épp hogy ráütöttem a fenekére, nem fájt neki, utána rögtön jött oda játszani. Nagyon szeretem az állatokat, soha nem bántanám őket.


Persze türelmes vagyok, de azért nem értettem mert eleinte mindig az alomba pisilt, meg is lepődtem hogy milyen ügyes cica és ezt csak pár napja kezdte el, de már úgy csinálom ahogy írtátok.

Köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 11. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!