Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinálhatnék vele?

Mit csinálhatnék vele?

Figyelt kérdés

Cicám nyáron volt 1 éves. Kb. 2 hónapja rászokott arra,hogy hajnal 4-6 óra között elkezdi kaparni a hálószoba ajtókat. Minden áldot nap. Kaparófája van,éhes nem lehet,vize is mindig van.Nem tudom miért csinálhatja. Próbáltam már azt,hogy félkómásan mellécsapok,de ezt játéknak hitte. Próbáltam már azt is,hogy nem figyelek fel rá,hátha csak figyelmet akar,de ez se vált be.Próbáltam már azt is,hogy vízzel fröcskölöm kicsit,de ez is csak fogócska lett.

Mit tehetnék még? Nem tudom magam kipihenni,ráadásul nem is egyedül élek,hanem a szüleimmel. És miért csinálhatja? Eddig semmii rosszat nem csinált.

Köszönöm a válaszokat


2012. okt. 13. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálja. Vagy nyitva hagyod az ajtót, vagy teszel fel egy macskaajtót.

Párom megkergette a macskát egyik éjjel :D, azután pár napig elhagyta a reggeli ébresztőt, de megint kezdi. Biztos, hogy valahogy le lehet szoktatni, várom én is a válaszokat :)

2012. okt. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Egyébként azért csinálja, mert ő akkor már ébren van és szeretne ki be járkálni, csak ennyi az oka :)
2012. okt. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért csinálja, mert a macska eredetileg nem a házba lett "tervezve". Ők szürkületkor, ill. hajnalban felélénkülnek, nyilván szeretne elindulni felfedező útra, vadászni, játszani. Vagy egyszerűen csak van egy adott életritmusa és megszokta, hogy abban az időben azt csinálja. Nyávog is olyankor, vagy csak kaparászik nyugodtan?

Ha nem ki akar menni az ajtón, hanem pl. a nyitott ajtónak is nekiesik akkor fújd le macska-távoltartó spray-vel. Konkrét nevet nem tudok mondani, mert én még sosem vettem, csak olvastam róla, hogy létezik ilyen.

Lefekvés előtt játssz vele sokat, hogy elfáradjon és esetleg vegyél neki valami játékot. Olyan lenne a legjobb, amit fel lehet akasztani valahová és pofozhatja (te is készíthetsz ilyesmit otthon).

2012. okt. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsi,azt elfelejtettem írni,hogy mi már bevagyunk idomítva,így előtte sosincs csukott ajtó :) Nyitott ajtónál alszunk,így sajnos ez a lehetőség is kivan lőve.
2012. okt. 13. 09:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Esetleg tegyél az ajtóra valami műanyag lapot, amit nem tud kaparni. Bár lehetséges, hogy akkor elkezdi kaparni az ágyat vagy a szekrényt...

Milyen kaparófája van, szokta egyáltalán használni?

2012. okt. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elnézést hogy csak most válaszolok.

Ilyesmi van neki:

[link]

Szokta használni.

2012. okt. 13. 11:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kezdenek "élni".Nem lehet, hogy pisilni vagy kakilnia kell?
2012. okt. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van bent alomtálca,azt szokta is használni.Ezzel az egésszel csak az a gondom,hogy egyik napról a másikra kezdte el ezt csinálni.
2012. okt. 13. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!