Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem merem elengedni póráz...

Nem merem elengedni póráz nélkül a kutyámat, mit csinálhatnék vele?

Figyelt kérdés

Egy ideje nálunk van már a kutyus, tacskó keverék, 2 éves elmúlt, de annyira mohó, hogy mindent felfal ami az útjába kerül. Teljesen mindegy, hogy kutya(?) ürülék vagy csont, mindent a szájába vesz és alig sikerül kivennem onnan. Múltkor a Dunán megevett egy döglött halat, amit sajnos már nem tudtam megakadályozni, lett is tőle hányás-hasmenés, de még most is ha lemegyünk azt keresi, hogy mikor falhat fel egy halat.

Le lehet erről szoktatni vagy mit csináljak vele? Úgy szeretném, ha rohangálhatna egyedül.


2009. júl. 30. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Tegyél rá szájkosarat és akkor nem eszik meg semmit. Ha kiskorától nincs Veled és nem tanulta meg, hogy nem szabad felszedni semmit, akkor most már nem tudod megtanítani rá. Lehet nem lesz a kedvence a szájkosár, de akkor is ez lenne a megoldás. Vannak puha, alig szájkosarak is, nem melegíti a kutyát és megelőzhető vele ez a probléma.
2009. júl. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Kár, hogy nincs más megoldás... :(

2009. júl. 30. 14:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért arra figyelj a szájkosárnál is, hogy: Ügyes kutya úgyis tud enni! :D

Itt akörnyéken van egy labi azon van hagyományos bőr szájkosár és elől még az is összevarrva és még így is előfordul, hogy felkap 1-1 csontot...

2009. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok mint te bélgyulladások sorozata van mögöttünk amióta lehordjuk, csak annyi előnyöm van, hogy most fél éves a kutyi eddig nem csinálta vagyis korábban és most neki állt(tinédzser korszak:) nekem azt mondták, hogy ha az orra mellé pöckölsz amikor felszedi és kivetted a szájából(póráz mellett persze)akkor hosszú idő ugyan de megszokja és tudni fogja, sztem minden kutya tanítható csak egy kicsi gyorsabban tanul.Jah és megkell neki mutatni mit veszel ki a szájából és mondani nem szabad, fúj.(mi jártunk úgy is, hogy magyaráztam az út közepén neki és fittyet hányt ra a kezemből újra és újra ki akarta szedni.... De kiképző mondta, hogy türelem, türelem és egyszer majd rájön, hogy nem szabad mert pfon lesz..........Valamint az a legjobb amikor elengedem és felszed valamit és rohan a nagyvilágba mert őfelsége játszik, hogy na szedd ki ha tudod, ezért mindenképpen marad a póráz....:(KITARTÁST!

Vagy ahogyan az elöttem szóló írta szájkosátr:(

2009. júl. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

SZÁJKOSÁR SOHA!

Mégis, hogy gondoljátok, hogy a kétéves kutya majd a következő tizenhárom évét szájkosárban fogja lesétálni? És egy tacskón hogy néz ki a szájkosár, már bocs!? Ha a gyerek mindig összekeni magát kajával, akkor az a megoldás, hogy nem adok neki enni? Inkább megpróbálom neki megmagyarázni, hogy lehet szépen is enni, és leszoktatom ő róla!


Nomármost pórázra fogod az ebet, és elindulsz vele. Odaviszed valami finom falathoz(mmint amit össze akar szedni), és megvárod, hogy be akarja kapni. Ahogy látod, erősen belerántasz egyet a pórázba, és rákiáltsz, hogy fúj, nem szabad! Igen, valószínűleg ezt újra fogja kezdeni, és te is mindig újrakezded. Ahogy levette a figyelmét a dologról, ahogy továbblép, te a nyakába ugrasz és agyondicséred!

2009. júl. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utolsó hozzászóló tanácsát már elkövettem, de olyan kis csintalan, hogy mikor nem is számítok rá, hirtelen megint visszaránt teljes erőből, volt, hogy ki is esett a póráz a kezemből. Vicces lehet látni, hogy egy tacskó ránt el, de hát ez van... :) A dicséretet viszont akkor hozzácsapom a folyamathoz, az valóban elmaradt (a visszarántások miatt).

2009. júl. 30. 16:51
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok! Csak akkor dicsérd meg,ha jól megcsinálta. Ahogy ott hagyja,dicsérd meg nagyon,de számíts rá,hogy vissza fog húzni,és ahogy megránt,(próbálj meg egy helyben maradni) és te is rántsd vissza,közben mondd a tilószót,és apró rántásokkal húzd el. Ahogy újra letett az evésről,nagy dicséret. A dicséret nagyon fontos! Ezzel tudatosítod a kutyában,hogy mi a jó,és mit vársz töle. Szidni dicséret nélkül nem lehet. Ha valami rosszat csinál,szidd meg,de ha látod,hogy abbahagyta a rosszat,akkor kell dicsérni,hogy megértse,ez a jó!
2009. aug. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
adjál neki kekszet meg pudingot
2010. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!