Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú szőrű kutyám van és...

Hosszú szőrű kutyám van és összeállt a szőre, becsomósodott, tavasszal lenyiratjuk kopaszra és hogy, hogy mennyire göndörödik be a szőre és hogy mit csinálhatnék vele hogy, ne legyen annyira göndör?

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 16:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Fogalmazd át a kérdésed légyszíves, hogy értelmes legyen.
2009. aug. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha nagyon összeállt, akkor tényleg jó tesz neki egy egészségügyi nyírás. Milyen fajta kutyád van egyébként?
2009. aug. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
a kérdésem az h. becsomósodott a kutyum szőre és azzal már nem lehet bánni lenyiratnám de nem nagyon merem mert nem tudom h. utána hogy fog kinőni a szőre göndör lesz vagy sem ?
2009. aug. 11. 17:04
 4/13 A kérdező kommentje:
a kutyám keverék.. az anyja palota pincsi az apja meg valami puli féle lehet.. nyirás után ha megnő a szőre göndör lesz ?
2009. aug. 11. 17:05
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Az én kutyusom (keverék) is göndör szőrű volt. Én imádtam, hogy olyan kis pihe-puha! :) Évente egyszer (tavasszal) lenyírattam egész rövidre. Amúgy meg időnként kefélni kell, és kiszedegetni a beleragadt növényeket. Ha egy kis időt fordítunk rá, és gondozzuk, akkor nagyon szép tud lenni! De ha elhanyagoljuk, az a kutyusnak is rossz, mert bepállik alatta a bőre.
2009. aug. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Igen, a szőr göndörsége nem változik! Nyírasd le nyugodtan, szerintem a kutya is megkönnyebbül tőle!
2009. aug. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
ha becsomósodott mindenképpe nyírasd le, fertőzést kaphat tőle egy idő után, nem szabad elhanyagolni. A melegben pedig élvezni fogja hogy rövid lett neki a szőr:-)
2009. aug. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2009. aug. 11. 18:49
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, ki pontozta le a válaszokat, de remélem élvezte...
2009. aug. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha csúnya szőre, akkor valóban a nyírás segít. DE NE kopaszra! A kutyák szőre nincsen hozzászokva a napfényhez, kopaszon megégnek és jó eséllyel bőrrákot kapnak.

A göndörséggel nem tudsz mit csinálni. Azt mondtad, van benne puli, akkor ez természetes!

Miért baj, hogy göndör?

2009. aug. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!