Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell a Betadine-t...

Hogyan kell a Betadine-t fertőtlenítésre használni macskánál?

Figyelt kérdés

Azt mondta az orvos, kenjem a macskát Betadine-nal. Még nem használtam ezt a szert. Megpróbáltam vattakorongra önteni, és azzal letörölni, de a bundája miatt az érintett részre nem jutott. Így csak odatettem egy cseppet.


Így kell, vagy máshogy? A betegtájékoztató egy-két perces expozíciós időt ír, ez azt jelenti, hogy utána le kell mosni?


2009. aug. 6. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
én úgycsinálnám a helyedben h csöpögtetnék a sebre, rajta hagyod 3óráig kb utána lemosod megint ismétled :)
2009. aug. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
A Betadine egy tökéletes fertőtlenítőszer- embernek is, állatnak is. Nem csíp! ÉS azonnali fájdalomcsillapító hatása is van. Igaz, én nem macskánál, hanem kutyánál használtam, de öntöttem a sebre, nemcsak cseppet, és nem kell letörölni. Vattával egy kicsit elkentük, kész. Ha elszintelenedik, akkor kell újra kezelni. És mégegy: ha lecsöppen ruhára, amikor kezelitek a cicát, nem kell megijedni, kézmeleg, vagy kicsit melegebb vízben azonnal eltűnik a szín!
2009. aug. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Amíg még nem írtatok, ráparáztam, és amennyire tudtam, lemostam vizes vattával. De akkor legközelebb nem mosom le.


Ki nem fakadt tályoga van valószínűleg, de egészen kicsi, egy csepp is elég rá.

2009. aug. 6. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!