Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit és mennyit eszik felnőtt...

Mit és mennyit eszik felnőtt macskád egy nap?

Figyelt kérdés
2012. okt. 15. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Kb. másfél éves fekete kandúrom van. kinti macska. Mindenféle maradékot megesz, a legjobban a kumplit, rizset, és a húsokat csontokat szereti. Csemege képpen kap egy marék tápot. Nem rég derült ki hogy a szomszédban is rendszeresen eszik a drága, de a szomszédasszony még örült is, mert szakács, így hazahozza a maradékokat, amiből az én cicám is igen bőven eszik. Jó evő, általában megeszik annyit, amennyit meg kell ennie egy ereje teljében lévő kandúrnak. Nem kövér amúgy, nem is sovány.
2012. okt. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem eddig 5-6 macskám volt/3 van most

1 felnőt macskám: 3 marék macskatáp és 1 konzerv ha van ha nem akkor jó a táp vagy egy ki hús vagy valami ilyesmik :)

2012. okt. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem két felnőtt cicám van. Reggel nyers pulykaapróhúst kapnak, kettejüknek elosztva kb. 10 dkg. Nappalra száraztáp van kinn, abból igény szerint esznek, olyan 20-30 g/cica. Este pedig egy 100 g-os húspástétom konzervet felezek el nekik.
2012. okt. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 felnőtt cica van.Egész nap áll előttük a száraztáp,mellé pedig kb. 400 g konzervet esznek meg.Néha kapnak nyers húst,olcsó kenőmájast vagy párizsit.
2012. okt. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2 éves, ivartalanított, benti nőstény: reggel és este 100-100 g alutasakos, a száraztáp meg folyamatosan kint van előtte, általában kétnaponta kell töltenem.
2012. okt. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az enyém 400 g konzervet megeszik, plusz van száraztáp, meg néha főzök ki húsmaradékot. Arra gondoltam, hogy talán sok neki, mert mostanában mintha hízott volna, de ha ezt az adagot nem kapja meg, akkor úgymond "éhen akar halni". Amúgy közepes méretű, kb. 6-7 éves nőstény.

2012. okt. 17. 19:24
 7/10 anonim ***** válasza:
A 400 g-os konzerv milyen minőség? Ha az olcsóbbak közül van, akkor azért eszik sokat, mert azoknak alig van tápértéke, tele van szójával és hasonló töltőanyaggal. Én írtam a nyershús etetést: abból elég nekik 100 g elfelezve, mert azt majdnem teljesen hasznosítják. Alig van székletük, ellentétben azzal, amikor csak konzervet kaptak, mert akkor olyan hurkákat raktak, hogy még.... A száraztáp is jobb minőség, Cat chow. Inkább áldozz kicsit többet, jobban jársz.
2012. okt. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez tényleg elgondolkodtató! Mindenféle konzervet kap, olcsóbbat s drágábbat is, de legtöbbször olcsóbbat.

S miért fontos, hogy a hús nyers legyen? Én mindig kifőzöm.

2012. okt. 17. 21:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem fontos, hogy nyers legyen, de az enyémek főzve nem eszik meg. Az állatorvosunkat kérdeztem, nem volt ellenvetése, csak annyit mondott, hogy legalább 3-4 napig fagyasztani kell etetés előtt, de erre én is gondoltam. Este előveszem, reggelre pont jó a hőmérséklete. Sokféle konzervet próbáltam már nekik, általában a 3/4 elfogy, a végét mindig ki kellett dobni, mert 3. napra furcsa, savanyú szaga lesz, akkor már pláne nem eszik. Ezért ötlöttem ki a feljebb írtakat, ez bejött.
2012. okt. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2012. okt. 18. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!