Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz az, hogy a kutyakonzerv...

Igaz az, hogy a kutyakonzerv nem jó a macskáknak?

Figyelt kérdés

Van egy befogadott házi macskánk. Kis dobozos (415g) macskakonzervet hozunk neki, de olyansokat eszik, hogy arra gondoltam hozok neki nagyobb kiszerelésű kutyakonzervet, mert úgy gazdaságosabb. a párom erre azt mondta, hogy azt nem szabad, mert nem tudom én milyen betegsége lesz tőle, vagy el is pusztul. Tud erről valaki valami biztos infót? Lehet adni neki vagy nem?

Köszönöm a válaszokat.


2012. okt. 17. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még nem adtam az én macskámnak, de már nekem is javasolták, hogy vegyek inkább kutyakonzervet, mert az nagyobb és árban jobban jön ki. Van pár ismerősöm, aki így csinálja és a macskának semmi baja, nem beteg.
2012. okt. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kutyakonzervben nincs taurin, ami egy létfontosságú aminosav a macskáknak, úgyhogy valóban nem ajánlott. Két különböző állatfaj, eltérő igényekkel. Nyilván ha csak időnként kapna belőle, nem lenne semmi baja, de kizárólag konzervvel etetni nem szabad (még akkor sem ha cicának való), mert nagyon kevés benne a tápanyag. Kb mintha te csak zacskós levest ennél mindig.... Inkább valami normálisabb tápot vegyetek neki (pl. Cat Chow, Josera).
2012. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mecse ***** válasza:
100%

Ha egyszer-kétszer elvétve adsz neki pár falatot attól nem lesz baja, de hosszú távon nem jó neki, igaz.


A kutyáknak másra van szükségük az ételükből mint a cicáknak (kutyáknak sem jó a macskakaja egyébként):


Protein : A macskaeledelben sokkal több van, mint a kutyaeledelben, éppen ezért a kutyaeledelben nincs meg az a mennyiség amire a cicáknak szükségük van ideálisan.


Taurin : Ez egy nagyon fontos aminosav amire minden cicának szüksége van. Ezt a kutyák képesek termelni maguknak, a macskáknak azonban az ételükből kell bevinni, mivel szervezetük nem képes termelni. Enélkül meg is vakulhatnak hosszú távon, lehet szív- vagy légzőszervi megbetegedésük is.


Arachidonsav : Ez egy olyan zsírsav amit a cicák megintcsak nem képesek megtermelni míg a kutyik igen, így macskáinknak a táplálékban kell "beadagolni". A kutyakaja éppen ezért ezt nem tartalmazza, így a cica nem tud sehogyan sem hozzájutni.


A-vitamin : A kutyák a béta karotinból tudnak A vitamint nyerni, a cicák azonban nem. Így a kutyakajában nem, vagy csak alig lesz ez meg, míg a macskáknak szükséges.


Összességében a kutyakajában kevesebb kalória van (az alacsonyabb fehérjetartalomnak is köszönhetően), jelentvén ez azt hogyha a cicád azon fog élni akkor jelentősen le is fog fogyni tőle.


Szóval hogy válaszoljak is: Igaz, ne etesd a macskát kutyakajával :).

2012. okt. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van a közeletekben Fressnapf, ott árulnak 800 g-os cicakonzervet is. De nézd meg állateledel boltban, hátha ott is van.
2012. okt. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igaz.Hosszú távon hiánybetegséget,szőrhullást okozhat.Néha-néha lehet neki adni,de hosszú távon nem alkalmas.

Szerencsére több helyen(Tesco,Lidl,Fressnapf,Auchan) lehet már kapni 800 g-os cicakonzervet,ami kb. 220 ft-ba kerül.

2012. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!