Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Mérgezés? és ha igen...

SOS! Mérgezés? és ha igen akkor milyen mérgezés?

Figyelt kérdés

2 éves lány cicank pár napja egeret, fogott, nagy vadász(még a galambokat is megfogja) , azóta az udvaron találtunk hányást, az övé volt.tegnap egesz nap nem jött haza, ami nagyon szokatlan, mert már túl van 2 hete kb. a parzason, és ha csavarog, akkor is csak max 2-3 órára tűnik el..de tegnap lelépett délelőtt és este 7 körül vettük észre hogy ott gubbaszt az ajtó előtt. adtunk ki neki enni de felé se nézett, pedig máskor majd "éhen akar halni" (egy nap 3x kap enni).

az ajtó nyilasanak hangjára mindig felpattan és kurrog, most a fülét se mozdította/mozdítja. kimentem hozzá, elkezdtem ott simogatni ahol nagyon szereti(farka tövében, füle tövében,allkapcsanal), de semmi..es ahogy guggoltam felette láttam hogy valami átlátszó csöpög a szájából.

kapott még tejet este, reggelre alig maradt, de úgy gondoljuk, hogy a szomszéd macska ihatott bele, mert a mi cicank még mindig gubbaszt és fejét sem mozdítja, nem reagál ránk...viszont körülötte fehér hab pacák vannak mindenhol.a szájából.folyt ki:(

úgy gondoljuk, hogy mérgezett egeret ehetett...azt, hogy öt magát mergeztek meg, nem hiszem, mert tele van macskakkal az utca, és sosem volt olyan eset, hogy valamelyiket valaki megakarta volna mergezni.

5 perce kb elkezdett nagyon fájdalmasan, rovideket nyavogni, adtunk neki most fecskendovel sós tejet, utána azonnal elkezdett oklendezni, és fehér átlátszó habos folyékony valamit hányt ki. nincs jól:( mérgezés? azt olvastam hogy ezután jön, hogy elkezd verezni orrán száján....segítség:(



2012. okt. 21. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kell vinni mielőbb!!! Ott kimossák a gyomrát, megkapja a megfelelő kezeléseket!
2012. okt. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Egyébként lehet, hogy nem mérgezés, hanem vírus, gondolom beoltva nincs a macska.

2012. okt. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz. Mérgezés !
2012. okt. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Látom, hogy szeretitek a macskát, próbáljátok gyógyítani, de már réges rég orvoshoz kellett vinni!
2012. okt. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha pár napja ette meg az esetleg mérgezett egeret, akkor ti már hiába hánytatjátok. Réges régen felszivódott a méreg. Nagyon gyorsan el kéne vinni orvoshoz, hátha az még tud rajta segiteni.
2012. okt. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
Pár nap után már nem SOS :(( Miért nem vitted rögtön orvoshoz? Végignézed, ahogy haldoklik és vége lesz? Remélem, veled is így fognak tenni a hozzátartozóid, ha nagy bajban leszel!
2012. okt. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!