Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anya mérgezi a macskákat! Mit...

Anya mérgezi a macskákat! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ma jöttem rá, hogy anya rendszeresen macskatápba kevert patkánymérget rak ki a felénk tévedő cicáknak, csak azért, mert néhányszor a kertünkbe kakilnak. Nem tehetek feljelentést anya ellen, mert 14 vagyok, és ő mégis csak az anyám. Próbáltam beszélni vele, de leüvöltött, és azt mondta, ne merjem kidobni a mérget! Nem bírom abbahagyni a sírást. Segítsetek, állatvédők! Mit tehetnék? jelentsem a dolgot? Ez beteges, állatkínzás... 14/L

2012. jan. 21. 12:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Dobd ki a mérget. Többet nem tehetsz.
2012. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Van rengeteg állatvédős oldal, ott nyugodtan jelentheted. Ne rendőrségre menj, csak valami állatvédő szervezetet hívj fel.

Amúgy én meg igenis kidobnám a mérget.

Nagyszüleimnél volt úgy, hogy a macskák mindig a kertbe jártak mindenkinél, mert kóbor macskák voltak ott a környéken, elég sokan. Egyszer egy pasi megfogta őket, berakta a kocsiba, és elvitte feljebb a hegyen. Az óta nincs macska a kertbe, mégsem bántotta őket.

2012. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Feljelentést is csak akkor tehetnél, ha közterületre rak mérget, saját területen teljesen legális. egyébként meg cseréld ki valami hasonló ártalmatlan cuccra.
2012. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
40%

Akkor ne tegyetek ki kaját a macskáknak. Inkább menjenek máshoz enni, minthogy kimúljanak szegénykék!

A patkányméreg csomagolásán rajta van a ellenméreg. Azt hiszem K vitamin. Ha nincs más lehetőség, akkor keverj a tápba abból, vagy próbálj meg finoman megegyezni az anyukáddal!

2012. jan. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
66%

Írj nekik: [link]

Írd le, hogy nem akarsz balhét, de ezt nem akarod hagyni, megírhatod, hogy az anyukádról van szó és nem akarod, hogy bántódása essen, de azt sem akarod, hogy meghaljanak a cicák. Kérdezd meg tőlük, nem tudna-e valaki elbeszélgetni anyukáddal. (Ők nem vadállatok, csak mindent megakarnak tenni az állatokért.)

2012. jan. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%

Meg nekik is: [link]

És az se baj, ha keresel még a Facebookon jópár állatvédő szerveztet és mindegyiknek írsz, akkor valaki biztosan veszi a fáradtságot és elbeszélget anyukáddal. (Vannak néhányan: Tetovált állatvédők, Állatvédőrség, PCAS Állatmentés, stb.)

2012. jan. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
nem érdekel, hogy legális, a saját anyám ne legyen gyilkos. a mérget kicseréltem szőlőcukorra, remélem anyu nem veszi észre, mivel nincs szaga. lehet, hogy károsak a cicák (lepisilik a párnákat az udvaron pölö), és anya azért eteti őket, hogy meghaljanak. amúgy nem etetné, ez logikus. köszönöm a válaszokat, remélem, a szőlőcukor nem árt meg nekik :)
2012. jan. 21. 14:46
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

Nem, a szőlőcukor nem árt.

Nagyon ügyes vagy :)

2012. jan. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

NEM? NEM LEGÁLIS!

A saját területeden a saját macskádat meg mérgezni legális? NEM AZ! Hála Istennek, néhány éve van egy állatvédelmi törvényünk, ami a saját állat alapos ok nélküli elpusztítását, valamint a számára szenvedést okozó cselekedetet is tiltja. Márpedig a patkányméreg bizony szenvedést okoz! És az állatvédő szervezetek megfeszített erővel azon dolgoznak, hogy ne csak törvény legyen, hanem keményebb szankciók is a be nem tartásáért.

Kérdező! Én a helyedben írnék néhány sort a fent említett szervezeteknek, hogy nyissák fel anyukád szemét!

2012. jan. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, tényleg :) de az a helyzet, hogy anya nem az a a fajta, akivel el lehet beszélgetni, ha értitek, mire gondolok. ha megtudná, hogy jelentettem, megkeserítené az életem, és mivel két felvételi közt vagyok, ez nem hiányzik. de megpróbálom megoldani. a szőlőcukor hiányzását betudta a felvételiláznak, azt mondtam, elvittem azt is a vizsgára. megpróbálok beszélni valamilyen szervezettel. köszönöm a sok segítséget! :)
2012. jan. 21. 15:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!