Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a baj a cicámmal?

Mi a baj a cicámmal?

Figyelt kérdés
Ma délután, mikor hazajött (nem tudom, hogyan), láttam rajta, hogy alig bír menni. Szerintem nem törött el semmije, inkább olyan, mintha teljesen erőtlen lenne. Vizen kívül semmit nem iszik, enni meg főleg nem eszik... Egy alkalommal hányt azóta, de talán az is csak az a kevés folyadék volt, amit előtte ivott. Mi történhetett vele?
2012. márc. 19. 16:57
 1/5 anonim válasza:
Remélem, hogy nincs igazam, de lehet, hogy mérget evett. Édesanyámék egyik macskájának hasonló tünetei voltak, elvitték az állatorvoshoz, aki megállapította, hogy a méreg megtámadta a máját. Erre gyógyszer nincs. Vártak pár napot, hogy hátha magától regenerálódik a szervezete, de nem így történt. Sajnos végül el kellett altatni. Szerintem vidd minél hamarabb állatorvoshoz a cicádat!
2012. márc. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Járt nála állatorvos, kiderült, hogy mostanában terjed a cicák között egy vírus, ami hasnyálmirigy-gyulladást is tud okozni. Nem valószínű, hogy mérgezés, mert az hamarabb elvitte volna. Egyébként négy napig bírta ilyen állapotban, ma délelőtt halt meg.
2012. márc. 22. 15:27
 3/5 Szár Tímea válasza:
Sziasztok! Remélem tudtok segíteni... Van egy 2 éves ivartalanított fiú cicám. " napja nem igazán eszik... de kunyerálna azért... és néha hány.... de a kedve ugyan olyan mint mindig is volt....változatlan játszik sőt... még többet mint eddig...Nagyon aggósok érte.... néztem a székletét nincs benne féreg se a hányásba attól függetlenül én veszek egy féreghajtót.... nincs valakinek tippje ,hogy mi lehet a baja ? Köszönöm előre is.
2012. jún. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! Nem teljesen értem, nem eszik, de azért kunyerálna? Szerintem, ha az életkedve a régi, akkor csak olyasmit evett, amit nem kellett volna, egy sima gyomorrontás lehet. Rosszabbra ne gondolj szerintem, méregtől nem lenne virgonc sem. :)
2012. jún. 7. 22:58
 5/5 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy remélem, azóta az étvágya is visszajött. Ha mégsem, akkor pedig meg kéne nézetni egy állatorvossal (hozzáteszem, én nem vagyok az, de remélem segíthettem).
2012. jún. 7. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!