Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A barátom kicsit agresszívan...

A barátom kicsit agresszívan nevelte 3 hónapos kiscicámat, lehet ettől epilepsziás lett? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

barátommal nem élünk együtt, hanem mindig abban az időpontban jön át amikor a cicusom nagyon játékos, és nem marad meg ölben, de a barátom nagyon meg akarja simogatni.. és ilyenkor elkezdi nevelni (kb 4szer fordult elő) rácsap a popsijára meg nagyon hangosan beszél vele hogy maradjon egy picit ott, mert h az nem is annyira (de hát a macska macskából van és ő dönti el h mi a jó a neki) szóval már párszor észrevettem hogy egy idő mintha lefagyna és hagyja magát és ilyenkor olyan fejet vág hogy hátracsapja a fülét, és kidugja a nyelvét, és nem csinál semmit csak néz.(farkát csapgodja meg pislog is, és csak kb fél percig tart) ez enyhe epilepszia? ha igen mi a teendő? ha nem csinálja többet akkor elmulik? nagyon meg vagyok ijedve, szüleimnek el se merem mondani hogy lehet hogy ez van... :'( :'( :'(


(védelmemre legyen szólva amiért nem szóltam rá: első macskám az életben, és fogalmam sincs a nevelésről hogy mi a határ...)


2012. okt. 25. 23:06
 1/8 Mecse ***** válasza:
100%

Sürgősen mondd el a barátodnak hogy ezt hagyja abba. Macskát egyébként sem nevelünk ütlegeléssel mivel nem ért belőle, csak annyit érsz el vele hogy félni fog tőled / a barátodtól is.


Nem epilepszia amit leírtál, hanem a támadás előjele. Még hagyná magát vagy 10 másodpercig taperolni a cica mielőtt a barátod elköszönhetne a fél arcától.


A macska a helyzetre reagál így, látja hogy a barátod teljesen ketyós (ebben a helyzetben), így ezzel figyelmezteti (a lecsapott fül és a vad csóválás valamint a nyelv kint hagyása mind-mind a támadás előtti úgymond utolsó figyelmeztetés), így előre szól hogyha nem függeszti fel jelenlegi viselkedését akkor a cica vissza fog "ütni" neki (van is erről egy gif fájl a neten amit tudnék mutatni de most az istennek nem találom, ha meglesz akkor belinkelem).


Tiszteletben kell tartani hogy amikor a cicának "az őrület van a szemében" (én így hívom mikor az enyémnek dió nagyságú a pupillája és nagyon játékos), akkor nem simogatod, punktum.


Megvárja szépen a barátod amíg a cica simizhetővé válik vagy pedig nem simogatja, ennyi.


Beszéld meg vele, mert el fogja vadítani a macskát így az emberektől, ami nagy butaság.

2012. okt. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mecse ***** válasza:
100%

Megtaláltam!


[link]


Nyilván ez már csak a vége az egész cselekménynek, ezért gif és nem videó. Ezen éppen nem csóvál a cicus viszont a csapott fül és a szájnyitogatás megvan, látod ő is le van fagyva erre a rövid időre hagy időt az embernek hogy berekessze a viselkedését, aztán támad.


Nagyon rossz minőségű gif, de a lényeget érted belőle szerintem.

2012. okt. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
a barátod fogyatékos
2012. okt. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a Kérdező védelmére mondom, hogy az én barátom is detto így viselkedett, hiába beszéltem a fejével minden egyes alkalommal, csak a veszekedés lett belőle, úgyhogy aki hülye az az is marad. ("Ez az én macskám, és úgy nevelem ahogy akarom"). Nah mindegy.

Nálad könyebb a helyzet, mert a macska a Tiéd, egyszerűen tiltsd meg neki hogy hozzányúljon, vagy amíg átmegy a barátod addig a macskát helyezd el egy másik helységbe. (Ha a beszélgetés neked sem segít). Ha a farkát csapdossa, az annak a jele hogy rettentően fel van dühödve (amit meg is értek), ha a fülét hajtja hátra az pedig leginkább a félelem jele. Szerintem nem epilepszia, de nagy stresszben lehet ilyenkor az állat. És az persze nem vezet jóra.

2012. okt. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vicuska87 ***** válasza:
100%

A barátod, agresszív!

Nem csodálkoznék, ha egy pár év múlva emberekkel is ezt csinálná! Én azonnal elhagynám, hisz az ilyen emberen már megmutatkoznak az agresszió jelei!

A cica nem epilepsziás, csak fél, ne csodálkozz ha egyszer a barátod arcába ugrik!

2012. okt. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

megnyugodtam h akkor nem epilepszia, csak irtózatos nagy düh

azóta beszéltem vele, és megértette hogy ezt nem igazán kéne erőltetni, és békén hagyta, remélem így is marad...

2012. okt. 26. 20:39
 7/8 A kérdező kommentje:
és köszönöm a linket! igen pontosan ilyen!
2012. okt. 26. 20:40
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár a témát kiveséztétek, azért gondoltam adok még én is egy választ.


Mivel első cicád, ezért írom le:

A farok csóválás ebben az esetben valóban düh, de ne hidd, hogy mindig az. Valójában az izgatottság miatt csapkodják a farkukat, ez ugye lehet pozitív ill. negatív izgatottság is. Jelen esetben egyértelműen negatív, de pl akkor is csapkodnak ha egy egérrel játszik a kertben, ami viszont pozitív. Ezt csak azért írom le, hogy ha más helyzetben ugyanezt látod, akkor nem kell feltétlenül megijedned.


Hamarosan egy apró rezdülésből is megfogod őt érteni, hogy éppen milyen kedve van.


Valamint van még egy javaslatom, a barátod ilyenkor ne simogatni akarja, hanem játsszon vele! Nagyon szórakoztató tud lenni amikor egy cica rohangál pl egy cipőfűző után. Nagyon kis viccesek :)


Egyébként cicát nem nagyon lehet nevelni, általában érti ő, hogy mit akarsz, csak épp le se sz.arja :D De egy biztos, ha nincs simis kedvében, hanem épp játszana, akkor nem fogod tudni rávenni, hogy simizhesd.

2012. okt. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!