Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megharapott a macskám, lehet...

Megharapott a macskám, lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

2hónapja hoztuk kb. egy hajléktalanszállóról.

ma vittem ivartalanítani (előzetesen azt mondta az orvos, hogy már lehet, mire odaértem vele, már fiatal volt...).

lényeg a lényeg, hogy 1 napig nem szabadott neki enni előtte. Hazafele mikor hoztam, adtam neki a virlisbagettomból darabokat, és egyik falatnál azt hitte az ujjamra, hogy virsli, és nagyon megharapta, vérzett is... ez 12 körül volt, még mindig zsibbad, és fáj, ha megnyomom...


lehet valami bajom ettől??


2012. okt. 27. 00:29
 1/7 A kérdező kommentje:
4hónapos, 2hónapja lakásban tartott
2012. okt. 27. 00:36
 2/7 anonim ***** válasza:
Betadinozd be az ujjadat. A macska harapás nehezen, hosszasan gyógyul.
2012. okt. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mecse ***** válasza:
51%

Ha megvannak az oltásai akkor nem lesz semmi bajod tőle, ne aggódj.


Ha nincsenek meg az oltásai akkor lehet bajod belőle sajnos és akkor inalj el egy orvoshoz.

2012. okt. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Fertőtleníted,bekened és meggyógyul.

Sokan nagy ügyet csinálnak ebből én nem.Volt,hogy gyerekként ugyanígy jártam mint te csak egy utca harcosa,oltatlan cicával.Akkor se látott orvos,pedig csontig harapott a kis mocsok :)

A zsibbadás természetes ha olyan ideget kapott el a fog.Felételezem mára már jobban vagy.

2012. okt. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%

szia!


egyszer régen a nagyapám napokig volt kórházban macskaharapás miatt. Nagyon kell figyelni a fertőtlenítésre, mert nem olyan, mint a kutya! Sokkal "koszosabb", bacisabb a harapásuk!!

2012. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
Imádom a történeteket amikor engem régen 3 felé tépett a kutya mégse lett semmi bajom. De attól még hogy az az állat nem hordozott valamilyen betegséget, a másik hordozhat.
2012. okt. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

Semmi bajod sem lesz. A harapásával kb. csak veszettséget tud rád ragasztani, de biztos nem veszett, mivel két hónap alatt már kimúlt volna, meg hál istennek Magyarországon elég extrém kivétel, ha valami veszettet találnak.


Nem attól van baj, hogy speciálisan macska harapott meg, hanem attól, ha nem takarítod ki a sebet, nem törődsz vele, akkor tök mindegy, hogy egy durva macska harapás, vasszeg vagy mi volt.


Amúgy jó tanács, hazafelé ne etesd szerencsétlen, nem tudom, nem mondta az orvos, hogy csak akkor ehet, ha már tud normálisan járni és teljesen kiment az altatás hatása, nehogy félrenyeljen?


Biztos újdonság és szokatlan ez neked, mármint a harapás, nézd nekem van egy rakás kukázott macskám, van törzskönyves is, tök mindegy, össze-vissza harapnak meg marnak, néha egy kis vér is kiserken, ha olyanjuk van, semmi bajom nincsen. Gondolom, ha tényleg ANNYIRA megharapott volna, akkor nem nagyon tudnál gépelgetni.


Egyik macskám úgy megharapta azt aki lefogta mikor a szemét vizsgálták (a másik nem szólt neki, hogy most engedi el, így nem engedte el időben, a macska meg félig kiszabadult és harapott), hogy tényleg az ügyeletre kellett vele mennie, kitakarították, meg kapott egy tetanuszt, amit amúgy minden szarra adnak, nekem pl. a megégett ujjamra is tetanuszt adtak, aztán kiküldtek valami manust, hogy majd karanténozni kell a macskát, meg elviszik meg ilyenek, hogy veszett-e. Ilyen harapás után, ha nem tudod igazolni, hogy oltott ez a gyakorlat.


Viszont ezt jó tudni, hogy nem vagy köteles odaadni őt, vállalhatod, hogy 14 napra te karanténozod otthon, ami hidd el, jobb én láttam, hogy milyen körülmények között figyelik meg őket...


De ez tényleg csak akkor van, ha olyan durva harapás történik, hidd el fel fog tűnni, mikor igényel ellátást a harapása. Attól, ha érzékeny nem kell félni, nézd, ha beszakad a bőr az körmöd mellett az is fáj, ha megnyomod pár napig, mégsem lesz semmi bajod.


Csak szépen fertőtlenítsd le, betadinozgatod az jó lesz és ennyi. Hidd el feltűnik az, hogy mikor kell orvoshoz menni, ez olyan, mint akármelyik háztartási probléma, nem kell úgy félni tőle.

2012. okt. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!