Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megharapott a macskám és még...

Megharapott a macskám és még nincs oltása. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
megharapott a 4 hónapos macskám. még nincs semmiféle oltása. a seb kb. fél centi mélységű. nekem meg nincs tetanusz oltásom. lehet belőle komoly bajom/ betegségem?

2011. nov. 28. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kötözd be.

Semmi. De ha félsz, menj orvoshoz inkább.

2011. nov. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
fertőtlenítsd ,mert begyulladhat. Am,, nem lesz semmi bajod.
2011. nov. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hogyne, már vegyétek meg a koporsót, még van időd kiválasztani magadnak. :))


Dehogy lesz bajod. Kis betadine, én még azt sem szoktam. Harapott már macska, hörcsög, patkány, és tengerimalac, sőt liba is. Ha nem ér csontot a harapás, akkor nem biztos, hogy elfertőződik. Ha holnapra nagyon begyulladna, menj vele orvoshoz, de szerintem nem lesz rá szükség.

2011. nov. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

én amúgy a veszettségre vagy az ehhez hasonló durva betegségekre gondoltam, hogy ha azt hordozna a macska, akkor elkapnám-e tőle egy olyan harapott sebbel, ami nem ért csontot.

2011. nov. 28. 18:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Az hogy bajod lehet, attól is függ hol lakik a macska.Városi lakásban, vagy családiházban, kint bóklászva, vadászgatva. Én azért óvatosabb lennék. Mindenesetre ha pirosodik a seb körül, ne várj internetes válaszokra.Egy tetanusz a popóba.
2011. nov. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3 hónapos koráig kint bóklászott szabadon. egy hónapja van panel lakásban.
2011. nov. 28. 18:30
 7/12 anonim ***** válasza:
ebben az országban évek óta nem volt veszett állat, sem háziállat, sem vadállat
2011. nov. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én kórházban dolgozom,. A macskaharapás több bajt okoz mint egy kutyaharapás.Nem a veszettség ellen kell az oltás.
2011. nov. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
pontosan milyen bajokat okoz?
2011. nov. 29. 15:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Harapás után pár nappal, fájdalmas bőrpír, duzzanat, kemény tapintat,erős fájdalom, láz, seb,sebkörül váladákozás stb. Erős vénás antibiotikum kúra.

Végül is, azt írod hogy a cica 4 hónapos. 1 hónapja lakásban van. Nem valószínű hogy az első 3 hónapját egerészéssel töltötte.(mert ez itt a lényeg, nem a veszettség) a felnőtt vadászó házimacskanyálában mindenféle baci lehet ami veszélyes lehet harapás után az emberre.

2011. nov. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!