Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szinte napi rendszerességel...

Szinte napi rendszerességel szokott hányni a cicám?

Figyelt kérdés
10 éves panelben lakó sziámi cicáról van szó. Nem ritka hogy naponta többször is hány, akár aszpikosat, akár szárazeledelt kap (jobb minőségűt). Mi lehet a baja?
2012. okt. 30. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán az orvos többet tudna mondani, mint mi. Amúgy rengeteg oka lehet, akár szívbetegség is.
2012. okt. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mecse ***** válasza:

Ez teljesen új fejlemény? Változott bármi amióta ez fennáll (tápváltás vagy új cica a háztartásban, akármi)? Van bármi más betegsége a cicának? Közvetlenül evés után hány vagy eltelik X idő a kettő között?


Megszámlálhatatlan dolog lehet ami ezt okozza az egyszerű habzsolástól a nagyon komoly betegségekig. Lehet akár rossz fog / fogak is, amitől nem képes megrágni az ételt megfelelően így az "visszafordul" belőle.


Semmiképpen nem mondanám ezt "normálisnak" (akármennyire is utálom ezt a szót).


A cicák alapvetően életük során gyakrabban hánynak mint a legtöbb más háziállat, viszont napi rendszerességű többszöri hányás esetében ilyen idős korú cicánál orvosra lesz szükség hogy biztosra tudd.

2012. okt. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sürgősen vidd el orvoshoz, lehet kezdődő májelégtelenség. A fajta egyik jellemző betegsége a veseelégtelenség mellett. Enyémet el kellett altatni, bár ő 16 éves volt már, leállt a májműködése. Sajnos, nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget az időnkénti hányásnak, mire elvittem, késő volt. Azóta is szégyellem magam miatta. A mostaniakkal rögtön megyek, ha bármi, a szokásostól eltérő jelentkezik.
2012. okt. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vicuska87 ***** válasza:

Orvoshoz kellen vinni, ahol teljesen kivizsgálják, és vesznek tőle vért is!

Ha nincs semmi baja, akkor kapni fog gyógytápot, és majd azzal kell etetned!

De egyébként rengeteg minden betegség előjele lehet a hányás!

2012. okt. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mióta áll fent ez az állapot?

Nekem nem rég volt egy hányós időszaka a cicámnak, 3 napig naponta kétszer hányt. Felhívtam a dokit, azt mondta koplaltassam egy napig, ha azután is hányik, akkor vigyem be. Szerencsére a koplaltatás bejött, nem kellett dokihoz vinni. :)

2012. okt. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha több napja tart, már rég el kellett volna vinni dokihoz! Ez tényleg sok dologtól lehet.
2012. okt. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!