Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáim a fülüket vakarják...

Macskáim a fülüket vakarják elég sokszor?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja vettem észre és nagyon gyanúsnak tűnt nekem.Három cicám van. Nyáron egy kóbor kölyök cicát fogadtam be ,egészséges de a fülei koszosak voltak(még nem tudtam állatorvoshoz vinni), nem foglalkoztam ezzel. De most megijedtem mert mind a 3an rázzák a fejüket és nagyon vakarják. Most hó végén nem tudom elvinni őket állat orvoshoz, de muszáj lesz.most is itt vakarta a fülét az egyik cicum és kiesett valami darabka a füléből aztán megnéztem neki és nem belül hanem a szélénél a tövénél véres volt. :( szoval aggódók hogy mi lehet a baja.Szerintetek mi lehet: fülatka,vagy rühes. Vagy lehet nincs semmi bajuk csak túlreagálom,máskor is szokták vakarni a fülüket,de nem ilyen sokszor..... akkor is néha azt veszem észre hogy hátra húzzák a fülüket, de nem félnek ilyenkor hanem alszanak és felébrednek sokáig hátrahúzva marad a füle nem mindigg csak mostanában .vagy hülye vagyok és nincs is semmi bajuk.?

[link]

[link] ez a másik füle

Ki lehet tisztitani a fülüket,vagy ink ne nyuljak hozzá



2012. okt. 30. 16:25
1 2
 1/18 Marcy Darcy ***** válasza:
Fülatkának tűnik, amit ha nem kezelsz, akkor nagy bajokat okozhat. Sok patikában van "állatpatikai" rész. Én ott kértem macskának paraffin olajas cseppet, pár száz ft, és pár nap alatt rendbe rakta a cica füleit. Az a baj a fülatkával, hogy macskáról macskára terjed.
2012. okt. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszi a választ, megnyugodtam hogy csak pár száz forint,
2012. okt. 30. 16:55
 3/18 A kérdező kommentje:
akkor elnézek egy állatpatikába,ott biztos elmondják hogy kell használni,remélem:D
2012. okt. 30. 16:59
 4/18 A kérdező kommentje:
és emberbe is átmászhat a fülatka ?
2012. okt. 30. 17:07
 5/18 Mecse ***** válasza:

Fülatka esetében nagy barnás váladékdarabok potyoghatnak ki az állat füléből, vlsz. azt láttad kiesni.


Azért lenne érdemes elmenni orvoshoz mert ezt nagyon ajánlatos kitakarítani az állat füléből mielőtt belecsepegtetnél bármit is. Fertőzött fül takarítását jobb ha szakember végzi, mert fáj is az állatnak ilyenkor a füle ha már rendesen be van fertőződve, eléggé nagyon, szóval ezt nem kellene tetézni szakszerűtlen vájkálással a hallójáratában.


Ritkán terjedhetnek át emberre is, de nem jellemző egyébként.

2012. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
és mennyibe kerül ha az állatorvos kitisztítja neki?
2012. okt. 30. 17:30
 7/18 Vicuska87 ***** válasza:
65%

Vidd el a dokihoz,1-2 ezer forintért kitisztítja nekik, és kapsz rá fülcseppet amit használni kell, pl.: Surolan.

Csak úgy ne csepegtess nekik semmit bele, mert megsüketülhetnek!

A fül atka pedig súlyos egyensúlyzavart okozhat!

2012. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

fuh.akkor...ha mind a 3 cicát elviszem az 6000nál kezdődik ha nem több :| .....plussz a fülcsepp

köszi a válaszokat:)

2012. okt. 30. 17:50
 9/18 Marcy Darcy ***** válasza:
Nekem állatorvos mondta, hogy paraffinolajas cseppet kérjek. De persze az a legbiztosabb, ha doki látja. Ha rendes fülcseppet ír fel, az sem drága.
2012. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Vicuska87 ***** válasza:
65%
Lehet hogy párszáz forint! Kérdezd meg először, ha most nincs pénzed a legtöbb állatorvos szokott adni részlet fizetési lehetőséget! Pl.: Minden héten beviszel neki 500 ft.-ot!
2012. okt. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!