Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet egy félős,...

Hogyan lehet egy félős, elvadult macskát állatorvoshoz vinni? Ha közelítek felé már elrohan, nem lehet betuszkolni a macskaszállítóba. Sürgös ellátásra lenne szüksége, az egyik szeme hetek óta be van dagadva, váladékozik, vérzik.

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez elég nehéz lesz. Talán ha kihívod oda az orvost, ő el tudná kapni.
2009. aug. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Váratlanul kell rá "lecsapni", mert ha látja az előkészületeket, elmenekül. Én úgy szoktam, hogy a dobozt már jóval előbb feltűnés nélkül bekészítem, és amikor a cica abban a helységben van, becsukom az ajtót, hogy ne tudjon kiszökni. A dobozt pedig függőlegesen, ajtóval felfelé felállítom, és gyakorlatilag belelógatom, belepottyantom szegény macsekot. Így tud a legkevésbé védekezni. Nekem eddig bevált ez a módszer.
2009. aug. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Adj neki egykis sedalint, valami kajába keverve.

Vagy ad a doki nyugtato bogyokat, ha kérsz töle.

2009. aug. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt dolgom ilyen cicussal. A szállítóketrec ajtajára köss egy hosszú madzadot, a szállítóba tegyél kaját,úgy hogy jó lássa. Távolodj el, és ha bemegy, akkor gyorsan csukd Rá az ajtót, a madzaggal. De vigyázz,csak akkor csukd be,ha az egész cica bent van már(ezért célszerű a box legvégébe tenni a kaját), mert egyébként kihúzhatja magát, és nem mostanában fog bemenni újra.


Remélem segítettem:)

2009. aug. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csapdával kell befogni.
2009. aug. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!