Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim nyáron alig ettek,...

A macskáim nyáron alig ettek, most meg annyit zabálnak, hogy alig bírom őket etetni. Készülnek a télre, vagy miért? A tied is így viselkedik?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, ilyenkor mindig többet esznek és sokkal kövérebbek is, mint nyáron.
2012. nov. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze, jönnek a hidegek. Az én négy cicám is kezd szépen husisodni :)
2012. nov. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az enyémek nem esznek többet, igaz szobacicák ;)
2012. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen ez természetes. Vastagabb lesz a bundájuk, kövérebbek lesznek. A téli hidegre készülnek. Az én cicám is jó dús szőrű, nagyon kellemes érzés beletúrni a bundájába. Kinti macsek, eléggé jól eszik, bár nyáron se válogatós. Majd tavasszal úgyis lesoványodik a csajozások miatt.
2012. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mindíg kajáért kuncsorognak. Esznek, alszanak. A perzsa cicnek olyan sűrű a bundája, a fésű majdnem beletörik.

Kandúr kinti (nagy hidegbe benti) cicám eddig volt vagy 6 kg. most sérvet kapok, ha megemelem. Holnap meg is mérem..:)

2012. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

jaja esznek ilyenkor meg híznak és bundásodnak mert jön a hideg :)


egyik kinti kandúrom tavasszal/nyáron 8-10 kiló között ugrált (nem ivartalanított, szimplán ilyen hatalmas de szerencsére nem kövér hanem csupa izom. állatorvos is megnézte dierkt megkérdeztem hátha kövér de mondta, hogy izom van rajta és nem háj :)) de szerintem már a 10 kilót is átlépte...télire ő is felszed egy kis plusz zsírréteget :)


másik kinti kandúrom meg inkább hájas, mint izmos. ő eddig olyan 6 kiló körül mozgott de már igencsak közelíti a 8at :) ő se ivartalanított. a mi kandúrjaink nem mennek el 1-2 napnál tovább és akkor is sokszor látni őket a ház körül, csak szimplán nem akarnak bejönni :)


a nőstény macskáink is felszednek ilyenkor. de anyum benti cicája nem nagyon szedett eddig fel azonban idén kijárásra szoktatjuk, hogy télen kicsit "megmacskásodjon" azaz dúsabb legyen a bundája meg felszedjen egy kicsit, mert neki "gyárilag" valamiért ritka a bundija és nem egy súlyos cica pedig eszik rendesen :) szóval "próba cica" hátha a hidegben megjön a bunda és a testsúly is :)

2012. nov. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mecse ***** válasza:

zsebev ; Megmacskásodjon :DDDDDDDDD


Én cicám is többet eszik és a bundája is láthatóan hosszabb / tömöttebb egy fokkal pedig 100% benti cic. :)

2012. nov. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
igen :D megmacskásodjon mert eléggé macskátlan ilyen ritka bundával :D
2012. nov. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem 4 felnőtt macskám van,kintiek.Ők is mostanában rengeteget zabálnak.Gyűjtik a zsírt télre :)
2012. nov. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vicuska87 ***** válasza:

Így van, jön a tél, az enyémeknek is már tömötebb a szőre, mint nyáron!

Igaz enni, szinte ugyanannyit esznek! Szobacicák!

2012. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!