Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhás lenne a macska?

Bolhás lenne a macska?

Figyelt kérdés
Kb 1,5 héttel ezelőtt mind a 2 macska feltűnően sokat kezdett nyalakodni, vakaródzni? Bolhásak lennének? Benti macskák erkélyt leszámítva soha sem voltak kinn. Ráadásul hideg is van már.

2012. nov. 7. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem valószínű, hogy bolhásak, egyébként a bolhák látszanak szabad szemmel is, "turkálj" a bundájukban, főleg combhajlatnál, és ha bolhásak, akkor látni fogod őket.

Úgy gondolom,hogy vedlés miatt vakaróznak meg mosdanak annyit. Vegyél nekik kefét, és fésülgesd őket.

Persze, lehet allergia meg valami bőrbetegség is.

2012. nov. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mikor nedvessé, esőssé válik az idő, akkor is sokat mosakszanak, mert érzik a levegőben lévő feszültséget. Egyébként nem váltottál nekik almot, tápot, konzervet?
2012. nov. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem nem történt semmi féle váltás.


Átfogdostam őket nem láttam semmit. Az egyik félig fehér így látnom kellett volna vmit.

De viszont montha varas lenne a bőrük a nyakuk körül

2012. nov. 7. 15:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha sokat vakaróznak, fel is sérthetik a bőrt. Mutasd meg őket orvosnak.
2012. nov. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem hordanak valamilyen nyakörvet?

Nekem volt egy cicám, akinek a nyakörvtől lett sebes a nyaka.

2012. nov. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!