Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Betegségre utal, ha macskám...

Betegségre utal, ha macskám egész évben egyfolytában és borzasztóan vedlik?

Figyelt kérdés
Benti cicus, azt tudom, hogy olyankor nem tudják megállapítani állítólag az évszakok váltakozását, ezért össze-vissza képesek vedleni.. de nincs valami vitaminhiánya, vagy bármi? másoké is ezt csinálja ? ők mit tesznek a szőrrengetegekkel ?
2009. aug. 12. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha kóros lenne, akkor egy idő után foltokban, vagy egészen kopasz lenne.
2009. aug. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az macsekom csak most nyáron kezdett el nagyon vedleni, gyanús lett, felhívtam az állatorvosunkat, és ő mondta, hogy vegyek neki Lavet Bőrtápláló tablettát. Kb. 600-700Ft 1 doboz és 50 tabletta van benne, naponta 1-vay 2 tablettát kell nekik adni. Én úgy csináltam, hogy eleinte (1-2 hétig) napi 2, utána napi 1. Szerencsére normalizálódott a helyzet:) Ezt egyébként állatpatikában vagy Fressnapfban tudod megvenni (én ott vettem).

Javallatok: Az egészséges bőr és csillogó szőrzet kialakítására és fenntartására ajánlott készítmény elsősorban a szőrhullás és egyéb bőrproblémák esetén. A készítmény elősegíti a bőr és a szőrzet természetes védekező rendszerének megújulását. A magas A-vitamin, E-vitamin, Cink tartalom növeli a bőr ellenállóképességét.

Ált. adagolás: 1-2 tabeltta állat/nap, kölyökcicáknak: 1/1-1 tabletta naponta. A készítményt több héten át, kúraszerűen alkalmazzuk.

Viszont ha a cicád nagyon egyoldalúan táplálkozik, válogatós,(pl nem eszik zöldséget, mindíg egyfajta tápot kap/csak azt hajlandó megenni, stb) akkor lehet hogy általános vitaminhiánya van, akkor veyél neki multivitamint.

2009. aug. 13. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdemes dokinak megmutatni. Gond tényleg akkor van, ha a normál vedlési mennyiség megnő. Nálunk volt ilyen a költözés miatti stressztől. A normál és folyamatos vedlésére viszont kaptam 4 db ampulla Dermoscent ampullát. Ebből hetente egyet kell használni 4 héten át. Javítja a bőr és szőr állagát, helyreállítja a megváltozott bőr természetes állapotát. Nagyon jó és nagyon drága. Ezen kívül mi beadattuk a bőrgomba elleni védőoltást is, mert azt is javasolta a doki megelőzésképpen.
2009. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi ! :)
2009. aug. 13. 20:38
 5/5 anonim ***** válasza:
A bennti cicusok egész évben vedlenek. Megnyugtatásképp konzultálj az állatorvosotokkal.
2009. aug. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!